Letos se nám hodně urodil česnek, neví někdo, jak ho upravit, aby vydržel celou zimu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Česnek - ukládání na zimu se osvědčilo tak, že se česnek oloupe, nejlépe při namočení do vlažné vody, usuší a dá se do igelitových sáčků, asi jednu hrst do sáčku a uloží do mrazáku. Kdykoliv lze vyndat jakékoliv množství stroužků, česneku se nic nestane, když se sází na podzim , také venku v mrazu přezimuje.(Net)

http://konzervace.ic.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Česnek vydrží do příští sklizně, když necháte u něj delší stonky, dáte je do džbánu palicemi nahoru - vypadá jako kytice. Kdysi jsem návod slyšela v Receptáři, vyzkoušela. Už jinak neskladuji. Česnek takto nepáchne, takže je i ozdobou v kuchyni - dávám na kredenec. Opravdu vydrží do další sklizně. Ale na jaře, když vezmete palici, musíte ji rychleji spotřebovat.

Zlatý

Další možnosti.Některé z nich mám vyzkoušené a jsou fajn.

http://www.zahrada.cz/…

Zlatý

Dobrý česnek vydrží do příští sklizně. Jinak lze sušit, mrazit, rozmačkaný skladovat se solí. Nejlepší je stejně ale ten právě oloupaný.

Pokročilý

každý rok upravuji česnek podle starého rodinného receptu,jsem s ním velice spokojená!"půl kila tvrdých červených rajčat,30dkg oloupaného česneku a 5dkg soli vše umeleme na masovém mlýnku a dáme do malých skleniček,nesterilujeme!"takto upravený česnek má velké uplatnění- jako příloha k ohřátým uzeninám,do polévek,pod maso aj.

Zlatý

1) nechat vyschnout (zavčas tedy musel být sklizen, než nabere vlhkost)
2) uskladnit i s delšími stopkami v suchu (lépe i chladu a temnu) a vzhůru nohama

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.