Arya1

Jak nejlépe přeložit…

Zdravím,
jak by jste nejlépe přeložili větu (do angličtiny) ,,Za letu vysílají vysoké tóny, které se odrážejí od překážek a oni se jim tak vyhnou, nebo naopak uloví letící hmyz." Napadá mě pouze: ,,In flight emit high-pitched sounds that bounce off obstacles and they avoid them, or vice versa catch flying insects." ale nejsem si jistá správností.
Předem děkuji.

Odpovědi
quentos

každá věta musí v angl. mít podmět (v tomto případě „they“)

Tedy „While flying, they emit high-pitched sounds that bounce off obstacles so they avoid them or, by contrast, catch flying insects.“

„vice versa“ se používá, platí-li něco tak i obráceně (… a naopak)