Arya1

Jak nejlépe přeložit…

Zdravím,
jak by jste nejlépe přoložili větu „Dělat si legraci z ostatních.“ do angličtiny?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Matthew dobře s jednou drobnou chybou – buď make fun of others, nebo (lépe) make fun of other people (bez S)
Doplňuji:
cochee: to mě napadlo zprvu taky, jenže „dělat si legraci“ mi připadlo natolik spisovné, že jsem raději odsouhlasil navrhovanou spisovnější variantu překladu – víc tomu odpovídá ve stylové rovině.

Další odpovědi
cochee

Já bych použil idiom „to kid around,“ což se asi blbě dá přeložit do tvaru odpovídajícího tomu infinitivu v otázce, ale na příkladu: I like to kid around with John. Rád si střílím z Johna. Je to příbuzné se známým "Are you kidding (me)? Děláš si srandu?

Matthew

Řekl bych, že by to mohlo být takhle : Make fun of others people :)