TONICK

Jak nejlépe nechat své peníze vydělávat?

Dobrý den,
chci se zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s investicemi financí do určitých oblastí, přičemž se Vám finance po určité době sami zhodnocovaly – při určitém vkladu se Vám po určité době vracel vklad + nějaká procenta ze vkladu? (burzy, akcie, penzijka apod.) Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

To by mě také zajímalo. Jak jsem zjistil, tak veškeré produkty běžně nabízené, ať se jmenují jakkoli, mají tak malý výnos, že pokud v nich nemá člověk uloženo několik miliónů, nemá takový vklad pro životní úroveň žádný význam. Některé, jako je penzijní připojištění, je vzhledem k inflaci přímý prodělek. Bez vloženého času se peníze někým jiným nezhodnotí. Bezpečně jsou peníze vložené do nemovitosti, zisk z pronájmu je 5–7%. Zajímavější, ale také riskantnější je intradenní obchodování. Není to věda, chce to vyzkoušet na demo účtu. Zatím nejzajímavěji vypadají aukce půjček. Riziko tu je, zdá se mi ale přiměřené výnosu, který je kolem 30% p.a.

Další odpovědi
kazisvět

Klíčový je investiční horizont a Vaše ochota riskovat.

Dlouhý investiční horizont (tj. nad 3 roky) a ochota riskovat: investujte do akcií největších společností (u nás např. ČEZ, Komerční banka apod, ve světě mrkněte sem: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Lis­t_of_corporati­ons_by_market_ca­pitalization

menší ochota riskovat za cenu nižších výnosů: zajištěné fondy

krátký investiční horizont: raději nechte peníze v bance

baghira

Problém je se slovem „nejlépe“ – to může pro každého znamenat něco jiného.
Pro někoho je nejlépe = nejbezpečněji, bez ohledu na výnos, pro jiného zase nejlépe = nejvýnosněji, bez ohledu na rizika, a třetí to zase chce mít vyvážené… možností je nepřeberně, těžko říct že právě TOTO je nejlepší.

Finanční poradce je jedna z možností, ale je potřeba si uvědomit, že ani on to nedělá z lásky, a že jeho motivací není VÁŠ zisk, ale především ten JEHO. Což není nic špatného, pokud si to uvědomíte a počítáte s tím.

ARIS

Jé je, těch možností je …
Ale vážně, jde o to zda chcete pravidelně investovat (třeba každý měsíc) a nebo jednorázově.
Vím o investování kde je garance vrácení vkladu -když je nejhůř. A když je nejlíp tak je zhodnocení po šesti letech dost zajímavé (osobní zkušenost).
Měsíční investování je též o tom, na jakou dobu jsou vázány prostředky v investici (dluhopisy, akcie, …)
Pokud mám potřebu něco zjistit o financích tak mám svého poradce kterému po dlouhodobé zkušenosti plně věřím. Tudíž jej doporučím, jeho web je www.smsporadce­.ic.cz

HOMER

Bohužel zatím nemám moc co investovat,na druhou stranu jsem ještě neměl tu možnost něco proinvestovat :D Kdyby dnes nebyly ceny bytu tak přemrštěné,tak by se dalo přemýšlet o nákupu za účelem pronajímání,ale jak všichni mladí doufáme,bublina splaskne..Jako jistota se nabízí státní dluhopisy,alespoň v to všichni věříme,přestotože je tu ten dluh…,a pak ta inflace…Proto se někteří uchylují k investici do zlata jako trvalé hodnoty(když měny padají),bohužel velký růst poptávky logicky způsobil vyšší cenu..Omlouvám se,že jsem moc nepomohl,snad se někdo najde 😉

pokazdejinak

otázka taky je, jestli máte pokupě nějakou větší částku na jednorázovou investici, nebo si chcete dlouhodobě odkládát nějakou pravidelnou splátku…
jednorázově – najděte si nějaké info o tzv. investičních certifikátech – přes ně můžete investovat prakticky do čehokoli – akcie, dluhopisy, komodity, ropa, nemovitosti…
pokud pravidelně menší částku, asi vám nezbyde než ty podílové fondy – i ty jsou akciové, nemovitostí apod. ale mají většinou celkově vyšší poplatky
ještě vám můžu doporučit – něž se do toho pustíte, přihlaste se na nějaký investiční seminář – pro potencionální zákazníky je ty společnosti dělají zdarma a po celé ČR, stačí si vybrat.
třeba:
http://www.cy­rrus.cz/semina­re
http://www.rmsys­tem.cz/vzdela­vani/seminare
http://teletrade-dj.cz/educati­on/seminars/

anonym

Já osobně bych to viděl na zlato. Tomu věřím .

L.G.

Musíte specifikovat určitý vklad a hlavně určitou návratnost, tzn.o jakém zhodnocení je vlastně řeč? Finančních instrumentû je na výběr poměrně dost, do 10% ročně, 10–40 nebo 40-nekonečno 🙂? Ještě by se mělo vnést světlo směrem k rezistenci vůči třeba i skokově klesajícím cenám aktiv, mezi očekávánou návratností a udržitelnou ztrátou (tu, kterou psychicky i reálně ustojıte) by mělo být znaménko =. Likvidita by Vás nejspíš měla zajímat nejvíce, přesněji konverze či konvertibilita, tzn.„jak dlouho bude trvat než se prodejem aktiva dostanu k hotovosti“. Prodej nemovitosti má v rukou katastr, i když vše poběží jak má, 30 dnů je lhůta k zapsání vlastnického práva, možná se najdou subjekty, které Vám poskytnou finance před zápisem, ale tam je řeč o drastických slevách, akcie, tedy ty veřejně obchodovatelné řekněme na „hlavním trhu“, tak ty vyboucháte v od 9–16:15 každý pracovní den, je tam párdenní vypořádací cyklus, nicméně reinvestovat můžete ihned. Ukazatel likvidity brát v zřetel zejména v krizi, kdy se takzvaně vyhazuje komplet vše (hromadně), co má peněžně ocenitelnou hodnotu, a taky není krize jako krize, 1kg zlata = 1kg sádla, tyhle směnné poměry nejsou historicky jen raritou.

martinkunc

Investiční certifikáty jsou dobrá volba investice http://www.in­vestice.cz/in­vesticni-certifikaty/t84/