rottkiw

Jak naučit roční dítě aby chodilo na nočník?

Doplňuji:
Díky :)

Nejlepší odpověď
Andělé

Moje děti byly od 1,5 roka bez plín a syn se od roka a půl ani nepočůrával v noci..
U každého je to ale různé.
Jak se mé děti posadily,od té doby jsem je každou chvilku dávala na nočník. Né proto,že bych závodila,ale přišlo mi to normální (nenásilně,vždy v klidu) Dělala jsem u toho různé blbiny,abych je zabavila a na nočníku udržela. Když se to povedlo,tleskala jsem,chválila,us­mívala se,hladila je,no prostě to byla sláva…:-))
Dítě to okamžitě vycítí. Dbejte na to,abyste mu nočník nezprotivili,at mu je příjemně,zabavte ho,rozesmějte a hl.ho netrestejte.
A co je myslím nejdůležitější,bud­te velice DŮSLEDNÍ. Jen trpělivost a klid,přinese úspěchy.Čím dříve se dítě naučí na nočník,tím dříve si usnadníte práci a také ušetříte pleny…A pokud se to brzy nepovede,nezou­fejte,hl.se nevzdávejte a budte trpělivý,ono to jednou přijde…
Přeju hodně trpělivosti…:-)

Další odpovědi
Berušinka

Pokud byste tento příspěvek uveřejnil v některých „mimi“ diskuzích, tak píchnete do vosí hnízda!
Tohle je tak „diskutabilní“ téma, že by Vás asi ukamenovaly – teda, mamky, spíš mezi sebou.
Určitě nenutit, prostě vzít a posadit ho – třeba před koupáním pravidelně, když uslyší, že mu natáčíte vodu, tak se většinou vyčůrá. Nebo ráno hned po probuzení. Nebo když je dítě neklidné, šahá si mezi nohy apod.
Je toho moc, musíte to jako rodič vycítit. Někdo říká, že je to brzo, jiný, že už to mělo být, jakmile se děťátko posadilo.
Já jsem toho názoru, že čím dřív, tím líp, ale nelámat to přes koleno. V klidu a DŮSLEDNĚ. Nebojte, zvládlo to každé dítě =)

Mimochodem – pozor na hrající nočníky! Děti to může vyděsit =( Nevím, co je to za hloupý trend.

fcoop

http://www.i-tatinek.cz/pece-o-dite/42.html

baghira

Nijak – ještě aspoň půl roku počkat, a pak to začít pomalu, trpělivě a bez nátlaku zkoušet.

anonym

A timhle to vsechno teprve zacina ! 🙂
Casem se budete ptat jak ho naucit mluvit … , pozdeji , jak ho odnaucit mluvit sproste … , jeste pozdeji kolik hodin muze byt u pc … , pak jake tresty jsme davali za pokusy koureni … , slecny … , svatba a tim jste " dodelal " hotoveho jedince a vse uz bude jen a jen na nem … 🙂 -iv-

led

V žiadnom prípade ho nedávajte na nočník s krikom a aby to cítilo ako trest. A hlavne nenechávať tam dieťa dlho.
PS.
Ja som mala šťastie, moja dcéra k 1.narodeninám dostala cikaciu bábiku aj s nočníkom. Tak sa jej to zapáčilo, že chodili obe spolu a dvihali ruku (tým sa bábike otváralo cikanie), takže sme to mali rýchlo za sebou.

anonym

Podle mě je ještě brzo v této době ho učit na nočník.Vychovali jsme 3 děti a nejlepší doba k učení byla od jednoho a půl roku.Ale je to individuální, protože každé dítě se nám naučilo na nočník v jiné době.Dcery to uměly do druhého roku, syn až třetí měsíc po druhém roce, ale ještě kolikrát musel jít večer spát s plínou, protože se přes noc počůrával.

Deli

Můžete ho posazovat před koupáním, po jídle, při přebalování…
Ale jinak počkejte půl roku až rok, pak bude mít Vaše snaha větší smysl. Dítě je totiž schopno ovlivnit činnost svých svěračů až zhruba od 2 let.