Avatar uživatele
Fyzik

Jak natřít staré dveře?

Máme v bytě dveře, takové ty papírové, jednoho dne jsem je umyl a natřel bílým balakrylem, jak mi poradil tatínek. Vůbec to ale nevypadá hezky, jsou tam pořád tahy štětcem, navíc dnes už je to omlácené, protože jsem nenatíral žádnou základovkou.

Takže, co s tím, když je chci udělat hezké? Tatínek říká, jen ten kus ošmirgluj a natři to znova, ale nevím už, co si mám myslet. Poradí někdo? Nejde to nějak nasprejovat třeba, a čím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Já jsem staré dveře otapetovala:-))

U Vietnamců jsem si asi za 150kč koupila roli tapety 5m x 0,9m. Dveře jsem umyla Jarem, pořádně osušila, a nalepila jsem tapetu.

Dveře si dáš na zem, lepíš od vrchu, od středu do stran a bubliny vyhlazuješ suchým hadrem, pokud se ti udělá nerovnost, kousek odlepíš a znova vyhladíš. Postupuj pomalu, je dobré dělat to ve dvou, jeden ti tu spodní část samolepky pomalu odlepuje a druhý ji uhlazuje. Na internetu jsou i videa postupu. Dveře mám olepené 5 let a pořád vypadají dobře. Pokud mají nerovnosti, tak je před lepením zbrus do rovna, popřípadě přetmel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Dveře je potřeba „ošmirglovat“ celé.Doporučila bych natřít 2× základovkou na dřevo (štětcem),potom kvalitní povrchní emailovou barvu válečkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

musíš to udělat válečkem a barvou. Vyber správnou barvu. To, jaký zvolíš váleček a jaká bude hustota tebou ředěné barvy, je zásadní!
Příprava před samotným natíráním je „ta práce“, natírání jako takové by ti mělo zabrat jen minimum času z celkové práce.
Takže pak už jen stačí sundat dveře, položit v suchém počasí někam na pracovní kozy (ne na slunce! ne průvan či vítr!), scedit správně naředěnou barvu přes punčochu do absolutně čisté misky na barvu http://www.raj­maliru.cz/files/_640x480­/penovy-valecek-s-miskou.jpg a správně zvoleným válečkem ji nanášet na absolutně čistou a rovnou plochu dveří ..takže pokud ty předchozí nátěry nesundáš odstraňovačem starých nátěrů a nevybrousíš a dokonale nevyčistíš od prachu hustým a velmi jemným štětcem (nejlépe ten, co si s ním holky dávaj omítku na tvář), tak ty dveře už nikdy nebudou hezké.
Na druhou stranu, při troše zručnosti (nanášení barvy), správně naředěné barvy a správných tazích válečkem, můžeš dosáhnout toho, že dveře budou ve stavu, jakoby právě opustily fabriku na galvanizaci nebo nástřik nátěrových hmot ,)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

„Ošmirglovat“ staré nátěry je potřeba.
Ale spíše, než sprej, bych použil kvalitní barvu a váleček.
Doplňuji:
Sakra – ´odeslalo se mi to´ dřív, než jsem chtěl…

Třeba tuto barvu – http://www.h-color.cz/barva/ven­ti3plus-231/ , je tixotropní, takže se s ní poměrně dobře pracuje.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Na ředění barvy se dá koupit trychtýřek jako průtokomněr, S tím se dá naředit přesně hustota barvy. Není od věci i barvu z plechovky přecedit přez punčochu. a z válečeku před prvním použiím vymýt vodou prach a volné chlupy.Pak nechat vyschnout.

Doplňuji:
Na výsledku jsou vidět všechny hříchy Nutno dodržet technologický postupl.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek