Fyzik

Jak natřít staré dveře?

Máme v bytě dveře, takové ty papírové, jednoho dne jsem je umyl a natřel bílým balakrylem, jak mi poradil tatínek. Vůbec to ale nevypadá hezky, jsou tam pořád tahy štětcem, navíc dnes už je to omlácené, protože jsem nenatíral žádnou základovkou.

Takže, co s tím, když je chci udělat hezké? Tatínek říká, jen ten kus ošmirgluj a natři to znova, ale nevím už, co si mám myslet. Poradí někdo? Nejde to nějak nasprejovat třeba, a čím?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já jsem staré dveře otapetovala:-))

U Vietnamců jsem si asi za 150kč koupila roli tapety 5m x 0,9m. Dveře jsem umyla Jarem, pořádně osušila, a nalepila jsem tapetu.

Dveře si dáš na zem, lepíš od vrchu, od středu do stran a bubliny vyhlazuješ suchým hadrem, pokud se ti udělá nerovnost, kousek odlepíš a znova vyhladíš. Postupuj pomalu, je dobré dělat to ve dvou, jeden ti tu spodní část samolepky pomalu odlepuje a druhý ji uhlazuje. Na internetu jsou i videa postupu. Dveře mám olepené 5 let a pořád vypadají dobře. Pokud mají nerovnosti, tak je před lepením zbrus do rovna, popřípadě přetmel.

Další odpovědi
johana 56

Dveře je potřeba „ošmirglovat“ celé.Doporučila bych natřít 2× základovkou na dřevo (štětcem),potom kvalitní povrchní emailovou barvu válečkem.

zjentek

musíš to udělat válečkem a barvou. Vyber správnou barvu. To, jaký zvolíš váleček a jaká bude hustota tebou ředěné barvy, je zásadní!
Příprava před samotným natíráním je „ta práce“, natírání jako takové by ti mělo zabrat jen minimum času z celkové práce.
Takže pak už jen stačí sundat dveře, položit v suchém počasí někam na pracovní kozy (ne na slunce! ne průvan či vítr!), scedit správně naředěnou barvu přes punčochu do absolutně čisté misky na barvu http://www.raj­maliru.cz/files/_640x480­/penovy-valecek-s-miskou.jpg a správně zvoleným válečkem ji nanášet na absolutně čistou a rovnou plochu dveří ..takže pokud ty předchozí nátěry nesundáš odstraňovačem starých nátěrů a nevybrousíš a dokonale nevyčistíš od prachu hustým a velmi jemným štětcem (nejlépe ten, co si s ním holky dávaj omítku na tvář), tak ty dveře už nikdy nebudou hezké.
Na druhou stranu, při troše zručnosti (nanášení barvy), správně naředěné barvy a správných tazích válečkem, můžeš dosáhnout toho, že dveře budou ve stavu, jakoby právě opustily fabriku na galvanizaci nebo nástřik nátěrových hmot ,)

anonym

„Ošmirglovat“ staré nátěry je potřeba.
Ale spíše, než sprej, bych použil kvalitní barvu a váleček.
Doplňuji:
Sakra – ´odeslalo se mi to´ dřív, než jsem chtěl…

Třeba tuto barvu – http://www.h-color.cz/barva/ven­ti3plus-231/ , je tixotropní, takže se s ní poměrně dobře pracuje.

elektrikář

Na ředění barvy se dá koupit trychtýřek jako průtokomněr, S tím se dá naředit přesně hustota barvy. Není od věci i barvu z plechovky přecedit přez punčochu. a z válečeku před prvním použiím vymýt vodou prach a volné chlupy.Pak nechat vyschnout.

Doplňuji:
Na výsledku jsou vidět všechny hříchy Nutno dodržet technologický postupl.