Avatar uživatele
alexandra

Jak odstranit nátěr ze starých kovových zárubní a jakou je znovu natřít.

Ta otázka už tu sice kdysi byla,ale ptám znovu,třeba bude více rad.Potřebuji znovu natřít kovová futra.Už jsem je natírala,ale neodstranila jsem starou barvu a šoupla jsem na to barakryl,což se mi za půl roku sedřelo,a mám teď barvy dvě.Původní tmavo hnědou a na tom béžovou.Jestli se mi to podaří nějak sedřít,tak jakou barvou to mám potom natřít, ať se mi to zase neošoupe.A hlavně jak to bezpracně odstranit, asi se na tom budu dřít sama.Dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Jikra před 4486 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Odstranění je pracné a nečisté. Nejvhodnější
je zřejmě ta opalovací pistole. Přebroušení jemným brusným plátnem vás ale nemine. Tím odstraňovačem starých nátěrů by to mělo jít podobně, ale snadné to není v žádném případě.

Největší chybu jste udělala s tím Balakrylem.
Není na to vhodný ( vytváří matový povrch) ani kvalitní.

Pokud ten starý nátěr odstraníte ať Vás to již ani nenapadne.

Použijte syntehetický email !!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Zrovna tohle jsem řešil před pár týdny.Zkoušel jsem i odstraňovač starých nátěrů(totálně vyhozený peníze),flexu,do­konce i vibrační brusku(na dřevo).Nejlíp se osvědčila opalovací pistole ,skalpel a špachtle.Předem podotýkám,že snadné to nebude ani tímto způsobem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Bezpracně to nepůjde. Některé starší barvy jdou opálit a seškrábat, potom dočistit mechanicky, také existují odstraňovače starých nátěrů, které většinou také nebývají nijak zvláště účiné. Nejlepší metodou je asi mechanické odstranění , ať už ručně nebo za použití techniky. Potom natřít dvěma nátěry barvy a před tím ještě základovým nátěrem , vhodným ke zvolené vrchní barvě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Bezpracně to opravdu nejde. Nejúčinnější je mechanické odstranění. Kombinace flexa (nadělá doma pěkný binec), šmirgl a drátěný kartáč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek