jak odstranit ze železných futer barvu

chtěla bych natřít železná futra u dveří na světlou barvu ta původní je hnědá jaký existuje prostředek. Děkuji

Nejlepší odpověď
mojitek

Úplně nejlíp pokud chcete zcela odstranit starý nátěr to uděláte horkovzdušnou pistolí a špachtlí.Odstra­ňovačem starých nátěrů to nemá cenu dělat,to spíš funguje na renovaci kde je dřevo(okna,dveře atd).Smirkem to nedělejte,necháte na tom ruce,to mi věřte.Ale ono postačí když starý nátěr zdrsníte smirkem a přelakujete nanovo barvou jakou chcete.

Další odpovědi
zzzzz

Existuje, říká se mu šmirgl papír. Potom to nezapomeňte pořádně odmastit.

Sancha

Je i tato možnost: http://www.fi­nesabarvy.cz/pro­dukty/bondex/bon­dex-exterier-2-1-1/bondex-odstranovac-nateru.html

První základní nátěr přebrousit jemný brusným papírem.

Sůwa

Jestli původní barva drží dobře a dveře mají trochu vůle, jen bych je přetřela. Vhodnou barvu bych si nechala doporučit v odborné prodejně.
Pokud bude třeba barvu odstranit, mimo běžné prostředky, jako třeba barvožrout, nebo drátěný kotouč na vrtačku, nebo do flexy mám ještě takové „superudělátko“, které funguje skvěle, ale moc lidí to nezná :
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1330nadap141418520­250237.jpg

michale

Vypálit ji