Renovace povrchu dveří

Zajímá mne,zda je lepší staré dveře nechat opět nalakovat emailem,nebo nechat nalaminovat? Je to laminování trvanlivé?
Máte s tím někdo nějakou zkušenost?Děkuji.
Doplňuji:
Zajímá mne hlavně,zda se ta folie neošoupává kolem kliky a zámku,což dělá email.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já to řešil tak,že staré dveře jsem vyhodil a koupil nové,proto že když mi byla sdělena cena za renovaci,upustil jsem od ni.

Další odpovědi:

Zlatý

Volil bych tu renovaci laminováním ( potažení folií).
Je to daleko více estetičtější a cenově se to od lakování moc lišit nebude. Pokud to nebude stejné.
O problémech s odstraňováním starého laku se zde již psalo.

Trvanlivost a odolnost bude jako u kuchyňských dvířek.

Zlatý

Laminování je poměrně drahé. V porovnání s lakováním však má několikanásobnou životnost.

Zlatý

Proč by měly být dveře znovu nalakovány emailem?Sundejte starý email -třeba horkovzdušnou pistolí a špachtlí-to zvládne opravdu každý.Místo emailu použijte např. silnovrstvou lazuru.Dveře vydrží a bude vidět i struktura dřeva.Lamino je jen zoufalá umělá hmota..

Zlatý

Podle mne v té otázce chybí to podstatné. O jaké dveře se jedná, vnitřní, vchodové(venkovní), ap. , a z jakého jsou materiálu,masív,laťovka,ap.

Možností je mnoho vzhledem k tomu,že v součastné době je na trhu k dostání mnoho druhů barev a folií.Záleží,kolik chcete do dveři investovat.Pracnější,ale dle mne nejhezčí je dveře celkově zbavit starého mátěru(např.jak podotkl zde již jeden horkovzdušnou pistolí)a pak pro zachování kresby dřeva použít i bezbarvý lak.Co se týče folií,tak vím,že cena za za standartní dveře bez latiček je cca 1500,-kč.U intriérové folie nedochází k ošopání na vchodové dveře je třeba instalovat speciální exteriérovou folii,u které též nedochází k oděru standartním způsobem používání.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.