TONICK

Jak nastavit WiFi router tak, abych měl co největší pokrytí s co nejlepší kvalitou signálu (kanály mám ošetřené). Díky

Nejlepší odpověď
led

Najprv trochu teórie a rady:
Ako vybrať najvyšší výkon bezdrôtovej WiFi sieťovej karty alebo adaptéra.
http://www.se­archgrid.org/in­dex.php?lang=sk&cat=3f8­&month=2009-07&id=726
Smerové antény wifi 2,4GHz návody s diskusiou:
http://www.si­mandl.cz/stran­ky/czfreenet/an­teny/anteny.htm
Vyrobte si smerovú anténu pre Wifi:
http://www.li­nuxexpres.cz/pra­xe/vyrobte-si-antenu-pro-svou-wifi

Další odpovědi
mosoj

Váš požadavek je protichůdný. Pro pokrytí 360o se používá prutová anténa, ale ta nemá velký vyzařovací výkon.

Pokud chcete pokrýt větší vzdálenost musíte mít anténu směrovou. Ta vám ale v žádném případě nevykryje 360o ( proto je směrová), max. tak 60o. Takže buďto si zvolíte výseč která bude dobře pokrytá signálem, nebo musíte použít více anten a tzv. opakovače.

GangstaHelper

Kromě kanálu se v routeru nedá s tímto už nic udělat (síla vyzařovaného signálu se dá snížit, ale to asi nechceme :))

Pamatujte, že anténa vysílá signál do stran kolmo k sobě samotné – čili pokud je svisle (měla by být), signál jde do stran jen vodorovně a prakticky pouze v pásu na úrovni samotného prutu. Stejně tak anténa na přijímači – notebooku, dosáhne nejlepšího příjmu, pokud bude ve stejné úrovni a rovnoběžně s prutem na routeru.

Také dejte pozor na kovové věci – ty signál pohlcují.

Tom20

Sice nevim jak by měl být nastavenej,ale měl by bejt na co nejvyvýšenějším mís­tě.