Apphlam

Jak v bytě založit WiFi síť.

Bydlím v paneláku. Mám stolní počítač připojený na internet na pevno. Chci mít WiFi síť, protože mám ještě 1 notebook a mobil. Jak mám doma udělat WiFi síť?
Díky

Nejlepší odpověď
Bedy

Budete potřebovat wifi router.
Doporučím TP-Link TL-WR340G. Je jednoduchý na zapojení a přitom není moc drahý. Je k němu přehledný návod a zapojení zvládnete sám.
Nezapomeňte si wifi síť zabezpečit heslem a použijte WPA2-PSK šifrování!

Další odpovědi
RedC22

Koupíš wi-fi router. Do routeru připojíš kabel „s internetem“ z modemu/antény. Z routeru už pak připojíš kabelem nebo bezdrátově co potřebuješ.

Osobně požívám tenhle:
http://www.czc­.cz/tp-link-tl-wr841nd/67015­/produkt
Neni to sice zrovna super produkt, na malou domácí síť ale bohatě stačí (navíc umožňuje montáž na zeď).

Existují pak taky routery, které mají USB port, což se hodí k připojení obyčejný tiskárny popř. externího disku. Tyto zařízení pak lze sdílet. Tuhle funkci má třeba tenhle:
http://www.czc­.cz/tp-link-tl-wr842nd/10125­2/produkt