Rohlik

Je správně Wi-fi, Wi-Fi a nebo Wifi?

Jak by se to správně mělo psát?

Nejlepší odpověď
annas

…známku Wireless Fidelity (bezdrátová věrnost) a tedy ono známé Wi-Fi (správně se píše s pomlčkou, ale většina lidí to píše bez ní)

Ale píše se různě – Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi)
http://www.in­ternetprovsechny­.cz/lehky-uvod-do-sveta-wifi/

Doplňuji:
Protože jde o cizí zkratkové slovo, vrtaly mě hlavou různé možnosti pravopisu. Předpokládala jsem, že nebudou všechny spisovné. . Proto jsem zjišťovala v ÚJCAV.

Oficiální název, ochranná známka Wi-Fi.

Při spisovném vyjadřování í by se měla používat varianta wi-fi stejně jako sci-fi.
Ostatní varianty, které jsem uvedla, jsou nespisovné.

Jinak diskuse

Další odpovědi
Awe

Originál logo je Wi-Fi
Doplňuji:
ale jinak je to jedno..Všechny možností jsou správně

cochee

Awe: originální logo je právěže bez pomlčky, viz http://www.wi-fi.org/look-for-the-logo a ani starší verze loga pomlčku neobsahovaly. Otázka ale nezněla směrem k logu, ale k písemnému zápisu názvu.