Anask

Jak napsat motivační dopis na VŠ?

Dobrý den,
dostali jsme za úkol napsat slohovou práci – motivační dopis na VŠ, na kterou nás nepřijali. Nikde jsem nic podobného nenašla. Většinou jsou motivační dopisy krátké, ale my to máme napsat na 250 slov. Poradíte mi, co všechno bych tam měla psát? Chtěla bych napsat třeba dopis na VŠCHT (vymyslet si, že jsem chodila na nějaký chemický kroužek, účastnila se olympiády apod.).

Nejlepší odpověď
annas

Jak se píší motivační dopisy, nejen na vysokou školu, najdete v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=motiva%C4%8Dn%C3­%AD%20dopis

Jak budete postupovat u dopisu na VŠ, jeho úpravu. atd. najdete rovněž v odkazu.
www.odpovedi.cz/se­arch?q=motiva%C4%8Dn%C3­%AD%20dopis

Když jde o nepřijetí, píše se odvolání, ale k němu můžete přiložit motivační dopis.

Když máte zadané téma, vyučující zřejmě spojila obě formy do jednoho dopisu.

Uvedete např., že jste překvapena nepřijetím, že se domníváte, že jste testy složila, – mohou vám je ukázat – že jste byla indispionovaná atd.

Pak napíšete, proč jste se ucházelo o studium, co jste všechno pro to udělala – chemický kroužek, olympiáda – i když o té zřejmě vědí, uvádí se v doplnění přihlášky. Že byste pocitrvě studovala, nezklamala atd.

Musíte si poradit sama. Každý z nás má jiný styl, jiné nápady. Uvědomte si, že možná budete psát i motivační dopis u maturity, tam vám nikdo neporadí. Opravdu, je třeba spokléhat se na sebe. Učíte se to, nehledejte text, uveďte své vlastní myšlenky.

Pokud chcete, napište dopis jako doplnění otázky, zkontrolujete.

Přece platí, těžko na cvičiště, lehko na bojišti. Když někde opíšte, platí pak opačně … lehko na cvičišti, těžko na bojišti.

Co vaše dotazy v archivu na chemii, matematiku , češtinu atd.?

Další odpovědi
ivzez

Mně motivační dopis na VŠ, na kterou Vás nepřijali, přijde jako nesmysl,
v případě nepřijetí by mělo jít o odvolání.

Do diskuze jste vložila kombinaci odvolání a motivačního dopisu.

(1)
Zjistit jméno kompetentní osoby a psát přímo jí.
„Univerzální oslovení“ považuji za nedostatek/chybu.
[Ve vzorech se sice objevuje, ale je to špatně.]

(2)
Požádat o přehodnocení rozhodnutí (nikoliv testu)

(3)
„Děkuji Vám za čas věnovaný tomuto dopisu.“ → vyhodit!!

____

„Díky tomuto kroužku mi bylo umožněno se zúčastnit i několika zajímavých přednášek a získat tak nové poznatky nad rámec vyučovacího plánu gymnázia.“

Vata → nebo tím „chtěl básník něco říci“?

Pište normálně česky, dopis musí mít „hlavu a patu“,
musí to být Váš dopis, nikoliv upravený „vzor“ z internetu.

Anask

1. 10. 2016, Praha
VŠCHT
Fakulta chemické technologie
Technická 5
Praha 6 – Dejvice 166 28

Vážená paní, vážený pane,
podávala jsem přihlášku na Fakultu chemické technologie, obor Chemie a chemické technologie, nebyla jsem však přijata. Jsem překvapena nepřijetím a domnívám se, že jsem přijímací testy složila, žádám tedy o přehodnocení mého testu.
O studium na vaší škole jsem se ucházela především kvůli dobré pověsti školy a mému velkému zájmu o chemii. Věřím tomu, že na vaší škole bych získala kvalitní vzdělání a byla bych připravena ucházet se o zaměstnání ve vědecké sféře. V budoucnu bych se ráda věnovala genovému inženýrství, popřípadě farmacii.
Chemii mě zajímala již v dětství, ale větší zájem o chemii jsem začala projevovat až na druhém stupni základní školy. Na základní škole a na gymnáziu jsem se účastnila několika chemických olympiád, kdy jsem se vždy umístila do 10. místa v krajském kole. Poslední 2 roky jezdím na Letní odborné soustředění mladých chemiků a biologů v Běstvině, abych prohloubila své znalosti především organické, analytické chemie, biochemie a genetiky. Od roku 2015 vedu se svou spolužačkou z gymnázia kroužek Kouzelná chemie pro děti druhého stupně základních škol. Díky tomuto kroužku mi bylo umožněno se zúčastnit i několika zajímavých přednášek a získat tak nové poznatky nad rámec vyučovacího plánu gymnázia.
Jsem velmi pilná studentka a studiu na VŠCHT bych věnovala maximum svého času a úsilí. Spoustu znalostí jsem získala samostudiem. Na gymnáziu jsem patřila mezi nejlepší studenty ročníku a odmaturovala jsem z chemie a biologie.
Děkuji Vám za čas věnovaný tomuto dopisu.
S pozdravem,
Dana Koutová
kout.d@email.com
Tel.: 777 000 888

ivzez

Nevymýšlejte si školu, chemické kroužky apod.

Pište škole, na kterou se opravdu budete hlásit.

Nebude si muset vymýšlet nesmysly, protože
budete mít motivaci i potřebné znaklosti.

Anask

Jak to mám napsat na 250 slov? To by bylo tak na 125.

ivzez

Oprava: nebudete

E-mail a telefon doufám nejsou skutečné…