michalds

Jak na špatného, ale pracovitého člověka?

Modelová situace:
V jedné práci byl v kolektivu povahově špatný, ale zároveň pracovitý člověk. Byl to trochu podrazák, s oblibou rýpal do svých kolegů. Donášel. Problém byl ten, že to byl kvalitní pracant. V práci bylo nedostatek lidí, tudíž si ho jeho nadřízení vážili. Díky tomu měl neotřesitelnou pozici.

Co teď?
Pokud by to byl špatný a líný pracovník, lehce by se našla záminka, jak jej vyhodit. Ale tady to nešlo.

Byl to výborný pracant X zároveň morálně špatný člověk.
Jak tedy řešit tuto kolizi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Obávám se, že s tímhle se asi hnout moc nedá. Pro zaměstnavatele je to neocenitelný člověk, zvlášť když mu ještě donáší. Můžete si akorát na něj ztěžovat, že otravuje ovzduší v kolektivu a odmítat s ním pracovat, ale to je asi tak všechno.

Další odpovědi
ivzez

Podrazák ani donašeč nemůže být dobrý pracant. Dobrý pracovník je ten,
kdo je dobrý i po etické a morální stránce. Pokud si některý zaměstnavatel uvedeného zaměstnance ponechává, zadělává si na „pěkné“ problémy.

Drap

Jak vidět, tak zaměstnavateli to nevadilo, spíše vyhovovalo. Ty si budeš muset zvyknout, nebo odejít sám. Vždy si nemůžeme spolupracovníky vybírat.

zjentek

Třeba jinde nebyl vůbec špatnej? Ale co vy flákači o tom vlastně víte? ;)

orestez

Modelově odejděte jako kolektiv jinam. Nechejte Š.P.Člověka pracovat samotného. Bude dobrý pracant a donášet šéfům a půlšéfům na sebe a mluvit o potřebě své změny? Ne. To vy jste mu umožnili takto vyrůst. V jiném kolektivu neměl šanci a tak byl odejit k vám.

nyjono

Pokud ti tento modelový člověk vadí, jdi pracovat jinam.