Pokročilý

Jak na spáleninu?

Dost jsem se spálila od oleje na noze (neni to na doktora), ale mám tam puchýře a hrozně to pálí. Máte nějaký tipi, jak tu bolest utišit aniž bych si musela kupovat nějaký mastičky? Prosté nějakou domácí radu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jednou z rad babky kořenářky je hned po spálení potřít vaječným bílkem,poraněná kůže se stáhne,nevytvoří se puchýř.
Pak znám kalciovou mastičku,propolisovou mastičku.Všechno je třeba aplikovat hned po spálení,nevím jak to bude účinkovat po nějaké době.

Další odpovědi:

Zlatý

Chladit.

Bronzový

Tak te mohu aspon trochu uklidnit, ze spálenina olejem je vzdycky lepsí nez vodou...
Takze stále chladit....ö_ö

Zlatý

Nejlepší je chladit lihem ( už jsem zde psal) . Pokud by jsi použila líh ihned po spálení nebyly by puchýře. Chlaď i vodou ! Čím asi by jsi tak chtěla chladit pokud nemáš líh. mastičky až později když povolí bolest.

Mastičky proti bolesti na puchýře nepomohou...
Hlavně spáleninu nenamáčej vodou, ale udržuj kůži vláčnou - např. panthenolem. Pokud by byly puchýře velké, zajdi si - přecejen, k doktorovi - ostříhá ti je a na rány dá mastný tyl.
A vydrž.
;-)

Ahoj. Za sebe bych ti poradila, kuži určitě dokola nenamáčej. Nech ji v klidu. To že to bolí je známka, že je pořád živá a funguje. :-) Pokud je bolest hodně silná a nemáš nic proti lékum, dej si něco od bolesti, ať se ti uleví. A na ranu bych ti poradila náplasti. Fungují jako ochranná vrstva a obsahují i pomocné látky pro léčbu. Já znám tyto: http://naplasticosmos.cz/…
A super je i Phanthenol, ten by si mohla mít po ruce pořád. Je super na odřeniny, popáleniny i spálenou kuži od sluníčka. Držíma palečky, ať se to rychle hojí. :-)

Diskuze k otázce

Stříbrný

Emefej

petra15 - spálenina olejem je lepší než vodou? Víš na kolik stupňů se může ohřát olej a na kolik voda?

Bronzový

petra15

ano, jiste, ale kdyz se oparís 80°C-vodou a olejem...tak to bude rozdíl...

Bronzový

petra15

iceT
ano !!! ted si vzpomínám, to jsem uz slysela....

Bronzový

petra15

a na tu prípadnou jizvu...tedy tak za týden...cerstvou smrkovou pryskyrici - ale jen na 5 minut, a pak hadríkem odebrat

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.