Gabrielle

Spálenina ruky

Dneska jsem si při dělání oběda popálila ruku rozpáleným olejem, nic moc to nebylo. Dala jsem si na to pytlík s ledem, ale pořád nic už jsou to asi 3 hodiny a ruka mě pořád bolí. Mám ji hodně narudlou, pár puchýřků, kdy se bolest ztratí úplně? Popřípadě mám mamku požádat o omluvenku do TV? Mám si ruku zítra obvázat nebo ji nechat tak? A ještě poslední otázka kdyby bolest do zítřka nepřešla vyhledat lékaře a zůstat doma?

Nejlepší odpověď
briketka10

jestli jsi ruku ošetřila proudem studené vody, tak ji v žádném
případě ničím neobvazuj obvaz by přilnul k té popálenině a
puchýřkům a ty by se olupovaly, ani je nezasypávej pudrem..

zítra zajdi k lékaři a jestli není bolest tak hrozná kup si mast
v lékarně ještě dnes..

Jak ošetřovat?
Popálená místa se nechají odkrytá, aby se podpořil proces hojení nebo se pokud je to nutné, sterilně zakryjí. U popálenin 1. stupně se doporučují hojivé masti na popáleniny, chladivé gely s účinnými látkami na místní znecitlivění, nebo dezinfekční přípravky. Masti podporující hojení popálenin obsahují aktivní látku dexpanthenol.

Další odpovědi
anonym

Záleží na rozsahu popáleniny. Odborné ošetření by rozhodně neškodilo. Ale šla bych potom do školy. Ruku Ti nejspíš lékař zaváže, takže bys měla mít rizika snížena na minimum. Pokud to máš popálené hodně, tak asi učitelka tělocviku po Tobě nebude chtít, abys cvičila.

badisko

rekni mamine esly nema panthenol…to bolest trochu uklidni…