Spálenina ruky

Dneska jsem si při dělání oběda popálila ruku rozpáleným olejem, nic moc to nebylo. Dala jsem si na to pytlík s ledem, ale pořád nic už jsou to asi 3 hodiny a ruka mě pořád bolí. Mám ji hodně narudlou, pár puchýřků, kdy se bolest ztratí úplně? Popřípadě mám mamku požádat o omluvenku do TV? Mám si ruku zítra obvázat nebo ji nechat tak? A ještě poslední otázka kdyby bolest do zítřka nepřešla vyhledat lékaře a zůstat doma?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

jestli jsi ruku ošetřila proudem studené vody, tak ji v žádném
případě ničím neobvazuj obvaz by přilnul k té popálenině a
puchýřkům a ty by se olupovaly, ani je nezasypávej pudrem..

zítra zajdi k lékaři a jestli není bolest tak hrozná kup si mast
v lékarně ještě dnes..

Jak ošetřovat?
Popálená místa se nechají odkrytá, aby se podpořil proces hojení nebo se pokud je to nutné, sterilně zakryjí. U popálenin 1. stupně se doporučují hojivé masti na popáleniny, chladivé gely s účinnými látkami na místní znecitlivění, nebo dezinfekční přípravky. Masti podporující hojení popálenin obsahují aktivní látku dexpanthenol.

Další odpovědi:

Záleží na rozsahu popáleniny. Odborné ošetření by rozhodně neškodilo. Ale šla bych potom do školy. Ruku Ti nejspíš lékař zaváže, takže bys měla mít rizika snížena na minimum. Pokud to máš popálené hodně, tak asi učitelka tělocviku po Tobě nebude chtít, abys cvičila.

Zlatý

rekni mamine esly nema panthenol...to bolest trochu uklidni...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.