Avatar uživatele
holčička

Co na popáleninu?

Chladím si ruku už asi 20 minut a furt nic.Nastříkala sjme si to Panthenolem není ještě nějaká rady furt to štípe.Zbavím se toho někdy??,,?
Doplňuji:
Děkuji za radu…Moc to pomohlo

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas před 5061 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nejlepší je ledová voda,mám to z vlastní zkušenosti. Nechat téct studenou vodu hned na postižené místo klidně i několik minut. Pantenolem jste nic nezkazila,pokud se Vám to nezdá,tak raději zajděte k lékaři,ať se na to podívá odborník. Otázkou je jestli jste to dostatečně dlouho chladila. Mě se před lety stalo,že jsem si opařila polovinu obličeje vodou s fridexem,ještě že to bylo v zimě. Zabořila jsem hlavu do sněhu a čekala až přijede záchranka. Pan doktror pak tento nápad chválil,následky byly o to menší..takže chladit a chladit,to pro příště…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Fallen Angel

Záleží na tom čím a jak moc jsi se popálila. Hlavně to chlaď a ne pod tekoucí studenou vodou, ale namoč si kapesník a přilož to na to. Pokud máš v mrazáku něco jako lahev s ledem, nebo zmražený kuř. žízky, zabal to do 2 utěrek a přilož to na to. Až se ruka zamrazí, pak zase kapesník s vodou, pak to utři a namaž to Fenistil gelem ( přestane to svědit ), až Fenistil zaschne, použij panthenol. Popř. pokud nemáš Fenistil, použij Panthenol rovnou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Ježišmarja, nic na to nepřikládej (nebezpečí přilepení a následné odtržení popálené kůže), pod slabým proudem chladné tekoucí vody počkej až přejde nejhorší bolest. Při tom kontaktuj 155 s konkrétním dotazem, odborníci na dispečinku ti fundovaně poradí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Jeďte ihned k lékaři a nechte si tam popáleninu odborně ošetřit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
holčička

Už je to mnohem lepší a už to nebolí,na ostatní odpovědi jsem se podívala až ted ale jinak je také určitě vyzkouším zavolat na dispečink mě nenapadlo.Moc vám děkuju

před 5060 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek