holčička

Co na popáleninu?

Chladím si ruku už asi 20 minut a furt nic.Nastříkala sjme si to Panthenolem není ještě nějaká rady furt to štípe.Zbavím se toho někdy??,,?
Doplňuji:
Děkuji za radu…Moc to pomohlo

Nejlepší odpověď
kropitko

Nejlepší je ledová voda,mám to z vlastní zkušenosti. Nechat téct studenou vodu hned na postižené místo klidně i několik minut. Pantenolem jste nic nezkazila,pokud se Vám to nezdá,tak raději zajděte k lékaři,ať se na to podívá odborník. Otázkou je jestli jste to dostatečně dlouho chladila. Mě se před lety stalo,že jsem si opařila polovinu obličeje vodou s fridexem,ještě že to bylo v zimě. Zabořila jsem hlavu do sněhu a čekala až přijede záchranka. Pan doktror pak tento nápad chválil,následky byly o to menší..takže chladit a chladit,to pro příště…

Další odpovědi
Fallen Angel

Záleží na tom čím a jak moc jsi se popálila. Hlavně to chlaď a ne pod tekoucí studenou vodou, ale namoč si kapesník a přilož to na to. Pokud máš v mrazáku něco jako lahev s ledem, nebo zmražený kuř. žízky, zabal to do 2 utěrek a přilož to na to. Až se ruka zamrazí, pak zase kapesník s vodou, pak to utři a namaž to Fenistil gelem ( přestane to svědit ), až Fenistil zaschne, použij panthenol. Popř. pokud nemáš Fenistil, použij Panthenol rovnou.

Bumbes

Ježišmarja, nic na to nepřikládej (nebezpečí přilepení a následné odtržení popálené kůže), pod slabým proudem chladné tekoucí vody počkej až přejde nejhorší bolest. Při tom kontaktuj 155 s konkrétním dotazem, odborníci na dispečinku ti fundovaně poradí.

Michal

Jeďte ihned k lékaři a nechte si tam popáleninu odborně ošetřit.

holčička

Už je to mnohem lepší a už to nebolí,na ostatní odpovědi jsem se podívala až ted ale jinak je také určitě vyzkouším zavolat na dispečink mě nenapadlo.Moc vám děkuju