Amy9898

Co dělat když se někdo opaří?

Nejlepší odpověď
Drap

Odpověď neni snadná. Záleží na tom jak hodně a čím. Pokud je to jen malé opaření, tak okamžitě a hodně dlouho chladit, třeba pod tekoucí vodou. Pokud je to hodně, a velkého rozsahu , tak okamžitě volat pohotovost.

Jiří Sova

Jaká je nejlepší pomoc na opaření? chladit a co potom? nějaká mastička je vhodná? nebo to nechat odkryté?

Domisha7

Mastičky tak úplně ne, já jsem měla jednou větší opařeninu doma, a tak jsem si pak kupovala na radu doktorky hydrogel, který drží opařeninu stále ve vlhku, a zabraňuje také tvorbě biofilmu, a zatáhnutí infekce do rány.

Jiří Sova

To je tedy nějaký speciální gel? kde bych ho mohl sehnat? kolik to stojí?

Domisha7

Ano jedná se o gel, který je na vyhojení opařenin jeden z nejlepších, je to gel Prontosan, který koupíte v několika lékárnách cca za 300 stovky.