zvonisek

Jak na jídlo zalezlé v mandlích?

Mám pórovité mandle a když jim např. Ořechy, tak mi do těch direk zalezou ořechy, když jim mrkev, tak tam mam mrkev a musím to pracne mačkat ven.

Odpovědi
Drap

Netuším, na co se ptáš. Že by jídlo zalezlo někomu do mandlí, je nesmysl.

tforro

Nemáš namysli spíš jídlo zaseklé v nosohltanu?
Jinak v mandlích můžou být tzv. mandlové kameny.

„Mandlové kameny jsou v podstatě shluky ztvrdlých hlenů, bakterií a kalcifikované zbytků jídel, které se usazují v zadní části dutiny ústní. Poté, co ztvrdnou, mohou způsobovat nejen špatný zápach z úst, ale občas dokonce i bolesti při polykání. Někdy zvyknou sami vypadnout, ale častěji musí být odborně odstraněny lékařem. Existuje však ještě jedno řešení, jak se jich zbavit. Kamínky však nesmí být příliš velké nebo napevno uchycené v mandlových jamkách. S trochou nácviku to pomocí hůlky z umělé hmoty nebo fixy (vrchní částí, ne tou kterou se píše) dokážete udělat i sami doma před zrcadlem. Podívejte se na to do naší fotogalerie.“

Zdroj: http://navody­.tipyrady.cz/jak-se-zbavit-neprijemneho-zapachu-z-ust-nadobro/

Kulpix

Jak píše Drap. Je to nesmysl. Nevim, jak to jídlo potom mačkáš ven.

quick

Není to nesmysl, jde o čepy a je třeba je čas od času čistit, buď na orl nebo sám