Raiden.

Jak můžu pochopit větu(otázku): Mohou být rozum a chtíč v opozici natrvalo?

Vysvětlete mi prosím tuto větu. Dík

Nejlepší odpověď
tom004

Nejen, že mohou,ale vždy budou. Jde jen o to, který z nich,rozhodnutí bude většinou na Tobě, získá převahu v daném případě.

Další odpovědi
manon

Jde o to, že chtíč ovládne člověka někdy tak, že přestane používat rozum – obráceně, kdo příliš přemýšlí a vše si rozumově zdůvodňuje, může mít problém se uvolnit a nechat průchod chtíči. Čili rozum a chtíč stojí často v opozici – jeden k druhému.
Tak bych tu větu chápala.

Conchus

Společně nebo každý zvlášť? A v opozici proti komu / čemu?

Funna

to se ptal někdo tebe?…myslíš snad stále něčím úplně jiným než hlavou? .-)…takže pokud ano, tak MOHOU

Raiden.

Společně :)