Pottato

Jak mohu z pracovního poměru odejít na hodinu?

Ahoj, vše začalo skoro před rokem. Hlásilo jsem se na vedoucí pozici (školy i zkušenosti k tomu mám), protože je to finančně lépe ohodnocené a „pohodlnější“ práce (bylo jsem zvyklé z bývalé práce na určitý standard a s platem jsem šlo o 10k dolů odchodem z bývalé firmy, z osobních důvodů).
U pohovoru s novým zaměstnavatelem mi bylo sděleno, že budu první 3 měsíce na „nižší funkci“ a po 3 měsících mi bude navýšen plat a dostanu se i do oné vysněné vedoucí funkce. Jenže… Uplynulo 8 měsíců a po obou cílech je ticho po pěšině.. Což je jaksi demotivující…
Dívám se momentálně u jiných zaměstnavatelů, a pokud mi nabídne některý z nich lepší plat, chci skončit na hodinu (peníze jsou mi přednější)…
Jak to udělat? Šlo by uvést jako důvod porušení ústní dohody?

Doplňuji: @nyjono

Neptal, ale představu mám… Tady je to totiž „ruka ruku myje“.. Nadřízený z protější směny je řitní alpinista a chodí ještě za svojí nadřízenou brečet, žalovat a podávat hlášení.. Pozval si ji na svatbu za svědka a na koho myslíš, že teď dá?

Nejlepší odpověď
Kelt

Dá se to vyřešit dohodou se zaměstnavatelem. Určete si termín a proberte to se zaměstnavatelem. Když bude namítat, že nemá lidi, abyste počkal, tak argumentujte tím, že nesplnil to, co slíbil. Možná vám něco nabídne, možná bude souhlasit, Záleží, jak na to budete reagovat, ale když chcete odejít, tak se už dívejte po něčem novém.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… pochybuji, že ono má zkušenosti a školy >>> jen blázen uvěří ústní dohodě (doba džentlmenů je dávno pryč) …

ivzez

Zaměstnanec může dát výpověď z jakéhokoliv důvodu
(tedy i z důvodu nedodržení ústní dohody) nebo bez uvedení důvodu.
Otázka je, jak byste nedodržení ústní dohody prokázal.

„Odchod na hodinu“ (správně okamžité zrušení pracovního poměru)
by přicházel v úvahu, kdyby Vám zaměstnavatel dlužil mzdu nebo její část.

Jinak pouze písemná (!!) dohoda se zaměstnavatelem. Dohodu lze
uzavřít v případě, že s návrhem dohody bude souhlasit i zaměstnavatel.
____

Budete-li dávat výpověď (musí být písemná!), dobře zvažte, jestli,
případně jaký důvod důvod do ní uvedete. Budete-li se pokoušet dělat
zaměstnavateli problémy, může se Vám to „vrátit“.

Já bych situaci řešila písemnou výpovědí bez uvedení důvodu
a v průběhu výpovědní doby bych si našla jinou práci.
(V případě výpovědi je potřeba dodržet výpovědní dobu.)

nyjono

Zkus se s vedením ústně dohodnout. Uvidíš, co ti řeknou. Ptal ses, proč jsi nepovýšil?

Jestli ti bude v novém zaměstnání taky stačit ústní dohoda, tak to může být v bleděmodrém

Ale ruka ruku myje to je skoro všude.
Ústní dohody téměř nikde neplatí.

hapiky

Když není odchod s pracovního poměru upravený pracovní smlouvou, platí běžné zákony. Nevím, jestli se to už nezměnilo, ale já jsem nedlouho po revoluci zavolal telefonem, že zítra už nepřijdu a tak se i stalo. Trochu mě potrápil se zápočtovým listem, ale to bylo vše. Nesplnění dohodnutých podmínek, je hodně dobrý důvod k ukončení pracovního poměru.