Lorrien

Jak moc je „dobrý“ alkohol s mlékem??

:D já jenom, že když si někdo dá mléko a za 10 minut na to alkohol, tak jestli mu to tam v bříšku nějak nereaguje :D
Doplňuji:
Fajn :D špatně formulovaná otázka :D když si dám mléko a potom Becherovku :D

Nejlepší odpověď
Pájo

V žaludku vzniká něco jako obdoba likéru ;) ?
Záleží, jak jsi zvyklá.
Hlavní ale je… co dalšího ještě v žaludku bylo, kolik bylo mléka, kolik se dodatečně dodá alkoholu – a jakého, jak často se to tak dělá (faktor zvyku).

Doplňuji:
Nebo je to laická snaha dotyčného o pevenci překyselení žaludku z alkoholu? Protože ví, že zásaditá strava (což je i mléko a mléčné výrobky) se proti pálení žáhy a překyselení žaludku doporučují?
Vhodnější je v tomhle případě jedlá soda (soda bicarbona) – 2 lžičky sody rozpustíme v 60 ml vody. Při bolestech břicha pomáhá sklenka vody, do které přidáme čerstvou citronovou nebo limetkovou šťávu. Podrážděný žaludek zklidní také šálek černého čaje. Toť závěr mé nevyžádané rady ;)

Další odpovědi
anonym

Lorrien, co myslíš, že je vaječný koňak? Dort Malakof se vyrábí tak, že se piškoty namáčí do směsi mléka s rumem.
Platí, že ve vhodném poměru je toto spojení velmi chutné a poživatelné.
Je také řada alkoholických koktejlů, kde je jejich součástí mléko a jsou báječné.

briketka10

a Malibu s mlíčkem to je lahůdka :)

Damiana

Svařené mléko s medem a whisky je prý dobré na usnutí. Mě stačí být pořádně unavená nebo tu whisky v tom drinku vynechat…:-)
Alkohol (tvrdý nebo likéry) se v koktejlech docela obvykle míchá s mlékem (smetanou) – třeba taková Piña Colada.
Ale napít se mléka a pak si dát třeba suché víno nebude myslím ten nejlepší nápad. Stačí to ve sklenici promíchat a uvidíš tu sraženici. Představ si, jak to bude řádit v pupíku. A taky se to bude chtít hodně rychle mrknout nahoru…:-)

anonym

Každý subjekt je jiný to co jednomu škodí druhému prospívá, pomocí experimentů lze sestavit i tabulky abychom měli informace.

honza19hk

no pokud si dáš pivo a na to mlíko,tak si radši sedni na záchod a seď tam:-D