JájsemRaibek

Jak mluví potápěč ve vodě do vysílačky?

Když má v puse šnorchl, resp. náustek od kyslíkové láhve?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

ještě existují světelné (svítilnou) a akustické signály (např. klepání na láhev)

Další odpovědi
dj.david1234

hmm těžko :D
Možná morseovkou?

pl4toon

Pokud má v puse šnorchl, nebo náústek, tak asi může těžko mluvit, že :) V tom případě se potápěči dorozumívají gesty. Mluvit do vysílačky může jen když má celoobličejovou­ masku.

gepik

Lze mluvit, ale musí mít celoobličejovou masku a těch mezi amatéry moc není. Taky jsem si všimnul, že v laciných béčkových filmech na sebe volají i s automatikou v ústech.

Pájo

Potapěč, který by hlasem mluvil pod vodou do vysílačky, by musel být vybaven speciální přílbou. Uvnitř přilby by nemohla být voda, to dá rozum.

Normálně se potapěč dorozumívá s druhým předem domluvenými posunky. To jim stačí.

I_hate

Třeba mají vodotěsné vysílačky, pokud nějaké existují. :)
A též možná i bez vysílaček, pomocí telepatie, pokud ji oba ovládají. :D