arachis

Jak máte rádi upravenou kačenu?

Já už roky kačenu čtvrtím jako kuře a posypávám gyrosem a grilovacím kořením a přidám do pekáče dvě rozpůlená jablka. Nedávno jsem jedla kačenu jen se solí a kmínem a už mi vůbec nechutnala.Jak jste na tom Vy? Držíte se zažité klasiky sůl a kmín nebo taky inovujete. A nemusí to být jen kačena,třeba i něco jiného. Např.Chleba místo housek do knedlíků a pod. To jsem si teď vymyslela jen pro lepší pochopení mé otázky.

Nejlepší odpověď
gecco

Dělám kachnu klasiku, ale mírně upravenou

  • slušně osolím a okmínuju, dovnitř trochu tymiánu
  • jen opravdu lehounce podleju (ať se nepřilepí)
  • peču cca 10 hodin na cca 80°C, přes noc (není potřeba kontrolovat)
  • cca 2 hodiny před konzumací seberu vytavený tuk
  • potřu medem, do výpeku přidám ještě pár snítek tymiánu
  • peču cca hodinuapůl tak na 150°C, semotamo polévám výpekem
  • poslední půlhodinu na cca 200°C

Podávám nejraději s čerstvým chlebem na prkénku, ale je možné i ´knedlozelo´.
😉

Další odpovědi
briketka10

Mám ji ráda se zelím a knedlíkem musí být pěkně
okmínovaná a osolená, ale sama ji nepeču nemám,
tak velkou troubu. tak ji peče moje sestra, nebo na
Moravě naše teta v Brně a ta je skvostná dvojí zelí
a ty nadýchaný knedle :DD
Jo a kůžičku musí mít propečenou tu mám moc ráda.

Lamalam

Dělám klasiku – sůl, kmín, dovnitř jablko. Podávám s bramborovým knedlíkem a červeným zelím. Grilovacím kořením bych kachnu asi nekazila.

anonym

Já na kachnu používám jen kmín sůl,popř.potřu medem.
Dovnitř vkládám jablka.
Mám ji rád jak s chlebem,tak s kledlíkama.
Určitě nepeču kačenu tolik hodin jako Gecco,to už jí mám dávno v sobě a v poklidu popíjím pivečko.

Martinuss

uplně oholenou :)

anonym

kačenu I. umytou, voňavou, vyholenou
kačenu II. umytou, osolenou, okmínovanou. červ.zelí, br.knedlík

da ny

Grilovacím kořením či gyrosem bych kachnu ani já nekazila. ;)

briketka10

Do knedlíků přidávám rohlíky či housky.
Chleba jsem nikoho neviděla do nich
přidával.