Klarisa

Jak mám žít?

Měla jsem 10 tisíc,vzali mi sociální příplatek ated mám 5 tisíc.jak mám žít po zaplacení škol na děti s 1 tisícovkou na jídlo na měsíc?Dělám co můžu,sháním práci,protože tu co dělám mám 3 tisíce,mě neuživí.Byla jsem žádat na sociálce doplatek do životního minima,prý mám nárok na 9600kč,ale když mi započítají 3 tisíce alimenty,které mám dostávat od bývalého manžela,které nedostávám,tak mi doplatí možná 1 tisíc.Takže 2 tisíce na měsíc na jídlo je jaksi pořád málo.V každém případě promluvím s bývalým manželem,aby dával dětem aspoň na školy,ale vím,že z toho bude hrozná hádka,Pokud jim peníze nedá,jediné co mohu udělat je spáchat sebevraždu,protože potom bude muset živit své děti.Fakt nevím co dál,práce není,ikdyž ji hledám od rána do večera,fakt už nemůžu dál.Nechodím ani k doktorům,ani k psychiatrovi,léky neberu,protože na to nemám peníze.Prodávám,co se dá ještě prodat.internet taky v únoru ruším.Je to moje poslední otázka,poraďte kde najít práci jak přežít?Pomozte mi prosím.

Nejlepší odpověď
anonym

nezoufejte určitě vám pomoc je,manžel platit musí pokud neplatí dejte to na policii pro neplnění výživného,hádka nehádka,zajděte na sociální úřad at vám přesně krok za krokem pomůžou vyřídit všechny dávky na které máte nárok,na doplatek na byt,na jízdné,dětské přídavky,je toho irčitě víc nač máte nárok,práci si určitě najdete,chce to hlavně klid a nestresovat,až půjdete po městě dívejte se do výloh někdy tam mají inzeráz že hledají pomocnou sílu,prodavačku atd. zkuste Personál Fabrik tam také zprostředkovávají práci,vím že Ipo hledá stále nové zaměstnance,Hy­undaitaky přibírá,záleží odkud jste,běžte se poptat do nemocnic do kuchyn atd já bych to určitě udělala a nespoléhala jen na Úp že mi nabídnou práci
Doplňuji:
mohu se jen zeptat jaké školné paltíte? to mi moc nesedí,zš je bezplatná platí se pouze družina,ale tam děti nemusí když jste doma a pokud děti chodí na vysokou mohou vám pomoct najít si brigádu

Další odpovědi
roxy52

Přesně toto je ta DEMOKRACIE.Moje babička vždycky říkala:-,,nepřejte si,aby byla demokracie,bylo by to jako za Masaryka-bohatý by se měli čím dál líp a chudí čím dál hůř."
Co mě je po tom,že můžu na druhý konec světa,když nemám ani co do huby,nebo že jsou plné regály různého druhu ovoce,když já přemýšlím s korunou v dlani,jestli si koupit rohlík,nebo dražší housku-obrazně.

Miroslavst

Přesně jak uvedla burak na ÚP vám práci nenajdou.
Ale sebevražda vůbec nic nevyřeší, nevzdávejte to.

BEAES

Našla jsem stránku, kde by Vám mohli poskytnout nějaké informace ohledně alimentů, popřípadě žalobě na bývalého manžela. Zkuste zadat dotaz tam. Přeji, ať se Vaše nelehká situace brzy vyřeší.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/vyzivne-alimenty.html

ReHu

Věřím, že vaše situace není jednoduchá, nicméně fin.potíže řešíte již delší dobu a přitom kupujete drahá zvířata, tak tedy dost dobře nechápu vaše počínání.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/najdeme-jeste-kocku

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prodali-byste-ledvinu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-jit-do-prace

ten který je

Ale no tak Klariso,Vás to ještě baví?Pamatuji si Vás.Nevěřím Vám ani slovo.

Radak

Tak to Vám ani trošku nezávidím. Že jsou vydání se školou jako stravné, cestovné atd. moc dobře vím. A také, že ten sociální příspěvek i příspěvek na bydlení zrušili, to vím také. Zůstal jen ten v hmotné nouzi, nebo jak se mu říká. Jenom nechápu, jak platíte výdaje za bydlení. To je fakt na mašli.
Ale to přece nemůžete dětem udělat, co by si bez Vás počaly! Buďte statečná a bojujte. Hlavně ten Váš bejvalák by se měl činit, pokud neplatí alimenty, jen ho pěkně udejte. Taky jsem si tím prošla, už nevím, od kterého úřadu ke kterému jsem tenkrát běhala, je to ponižující, ale nic jiného nezbývá. A děti si to zaslouží. Držím Vám palce.