Avatar uživatele
krasavice23

Jak mám napsat stížnost na zaměstnavatele?

Jde o to,že si musíme nadělávat návštěvu u lékaře. Nebo nemáme žádné soc.zařízení na osprchování, když chceme jít přímo z práce k lékaři. V zimě nám špatně topí, máme po ránu někdy i 15 stupňů. Místnost na svačinu nemáme, jíme u strojů.
Díky

Zajímavá 0 před 2411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
yuko

Zrovna jsem poslouchala rozhovor s Rudolfem Hahnem ze Státního úřadu inspekce práce.
Co tak zmenit zamestnani?

Zdroj: http://video.ak­tualne.cz/dvtv/sest-hodin-prace-bez-jidla-a-piti-nepripustne-vodnanskou-dru/r~e9d7548­09ed211e7aacd0025900fe­a04/?_ga=2.114505223­.1215162681.1505862850-817484829.1497443274

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Inspektorát bezpečnosti práce.
Ten provede kontrolu a zaměstnavatel bude muset přijmout nápravu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Začni hledat nové zaměstnání.
Osobně bych napsal žádost česky. Předpokládám tedy, že zaměstnavatel je Čech. Pokud je zaměstnavatel Němec, napiš raději německy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Já asi 30 roků smrdím. Po revoluci skončila dobře známá sociální zařízení. Myli jsme se v bečce špinavou vodou, v zimě. Jedli jsme pod sněhem, mistr spal v autě. Nikde se v současnosti nemám kde po práci umýt. Dělám v prachu, dělám s čedičovou vatou, kouše to. Máme k dispozici akorát záchody od Johny servis. Jedu raději svými koly, než se za sebe stydět v MHD že smrdím. Jediná výhoda takové práce je, že platí včas. Ale v zimě je to horší dělat venku. Ale nadělávat zameškanou dobu u lékaře, to může malý soukromník. Ten váš šéfík v oblasti průmyslu jde proti zákoníku práce.
Jděte přímo na inspektorát práce který spadá do vaší obladti kde děláte. Hlášení je chráněné, je anonymní. Pokud je váš zaměstnavatel vyloženě hamoun, že i pracovní pomůcky si kupujete, nebo vám to strhne ze mzdy, najděte víc těch rozepří s vašimi právy. Inspektorát stejně najde dalších 100 problémů.

Já na práci seru, když mě půlmistrblb poslal impregnovat komíny, když se z jedné strany sundávalo lešení a z druhé strany už nebylo. Lanem se přivázat? Jak? Ale naše půlředitele a poloinženýry bych nehlásil. Protože je na ně vyvíjen takový pracovní tlak, že nestíhají a zapomínají co mají dovézt.
Takže co chcete vědět je místo oblastní inspektorát práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Pokud máte v zaměstnání funkční odborovou organizaci (vypadá to, že ne), zkusil bych to nejprve popohnat přes odbory. Poté Inspektorát práce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek