krasavice23

Jak mám napsat stížnost na zaměstnavatele?

Jde o to,že si musíme nadělávat návštěvu u lékaře. Nebo nemáme žádné soc.zařízení na osprchování, když chceme jít přímo z práce k lékaři. V zimě nám špatně topí, máme po ránu někdy i 15 stupňů. Místnost na svačinu nemáme, jíme u strojů.
Díky

Nejlepší odpověď
yuko

Zrovna jsem poslouchala rozhovor s Rudolfem Hahnem ze Státního úřadu inspekce práce.
Co tak zmenit zamestnani?

Zdroj: http://video.ak­tualne.cz/dvtv/sest-hodin-prace-bez-jidla-a-piti-nepripustne-vodnanskou-dru/r~e9d7548­09ed211e7aacd0025900fe­a04/?_ga=2.114505223­.1215162681.1505862850-817484829.1497443274

Další odpovědi
JájsemRaibek

Inspektorát bezpečnosti práce.
Ten provede kontrolu a zaměstnavatel bude muset přijmout nápravu.

Drap

Začni hledat nové zaměstnání.
Osobně bych napsal žádost česky. Předpokládám tedy, že zaměstnavatel je Čech. Pokud je zaměstnavatel Němec, napiš raději německy.

orestez

Já asi 30 roků smrdím. Po revoluci skončila dobře známá sociální zařízení. Myli jsme se v bečce špinavou vodou, v zimě. Jedli jsme pod sněhem, mistr spal v autě. Nikde se v současnosti nemám kde po práci umýt. Dělám v prachu, dělám s čedičovou vatou, kouše to. Máme k dispozici akorát záchody od Johny servis. Jedu raději svými koly, než se za sebe stydět v MHD že smrdím. Jediná výhoda takové práce je, že platí včas. Ale v zimě je to horší dělat venku. Ale nadělávat zameškanou dobu u lékaře, to může malý soukromník. Ten váš šéfík v oblasti průmyslu jde proti zákoníku práce.
Jděte přímo na inspektorát práce který spadá do vaší obladti kde děláte. Hlášení je chráněné, je anonymní. Pokud je váš zaměstnavatel vyloženě hamoun, že i pracovní pomůcky si kupujete, nebo vám to strhne ze mzdy, najděte víc těch rozepří s vašimi právy. Inspektorát stejně najde dalších 100 problémů.

Já na práci seru, když mě půlmistrblb poslal impregnovat komíny, když se z jedné strany sundávalo lešení a z druhé strany už nebylo. Lanem se přivázat? Jak? Ale naše půlředitele a poloinženýry bych nehlásil. Protože je na ně vyvíjen takový pracovní tlak, že nestíhají a zapomínají co mají dovézt.
Takže co chcete vědět je místo oblastní inspektorát práce.

Klaproth

Pokud máte v zaměstnání funkční odborovou organizaci (vypadá to, že ne), zkusil bych to nejprve popohnat přes odbory. Poté Inspektorát práce.