dust8

Jak lékaři léčí závist? Co na to obvykle předepisují?

Nejlepší odpověď
cochee

da ny, špatně čteš. Nejedná se o závislost.

Závist není klasifikována jako nemoc – lékaři ji neléčí.

Další odpovědi
da ny

Omlouvám se 😉
Děkuji.
Ano špatně i čtu (mám 30 let ID na oční onemocnění, což mne v pozornosti neomlouvá).
Na závist bude medicína asi krátká.
Snad by napomohla trocha psychologie, pracující s emocemi. Nebo pořádný, životní a vysloužený pohlavek (ztráta).

Líbil se mi názor J. Wericha. Závist jako takovou neodsuzoval. Rozděloval na tu nepřející a přející (možná spáše obdiv, pak touha). Ta přející, podle jeho názoru motivuje člověka k dosažení vytčeného cíle. K výkonům. Té není třeba se nutně zbavovat 😉

Samtibalfars

Myslím že když zajdeš k psychiatrovi jistě ti na to nějakou diagnózu najde.

Ale z tohoto se lze vyléčit i sám. Až budeš závidět rozhlédni se pořádně jistě najdeš i něco co máš ty a ten druhý to nemá. Například zdraví.

cappuccino

Kdyby na zavist existovaly leky, mely by se nekterym lidem primichavat do jidla zdarma!
Zavist je priserna vlastnost! A nekteri si ji neustale prizivuji!!
Nejsem lekar ani psycholog, ale myslim si, ze zavist souvisi s nizkym sebevedomim a nedostatecne sebeduvere, mozna i s vychovou.
Vzdyt pokud mame nekoho radi, tak mu spis prejeme, nez zavidime!
Ale budme optimiti a rekneme si, ze nebyt zavisti, tak neexistuje spousta literarnich del!! Je aspon o cem psat. A to uz po cela staleti!!
Nebo mi snad zavidite muj optimismus??:):)

WordPress

Nejlepším lékem na závist je egoismus díky kterému se z tebe stane prezident nebo ředitel

petrph

No jak píšete, předepisují.
Tohle totiž musí lékaři řešit pořád. Že jim ta chodí hlavně babky a říkají "a pane doktore, sousedce jste napsal tenhle lék a prej jí pomahá, tak já ho chci taky " :)))