Avatar uživatele
dust8

Jak lékaři léčí závist? Co na to obvykle předepisují?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, da ny, cappuccino před 304 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

da ny, špatně čteš. Nejedná se o závislost.

Závist není klasifikována jako nemoc – lékaři ji neléčí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Omlouvám se 😉
Děkuji.
Ano špatně i čtu (mám 30 let ID na oční onemocnění, což mne v pozornosti neomlouvá).
Na závist bude medicína asi krátká.
Snad by napomohla trocha psychologie, pracující s emocemi. Nebo pořádný, životní a vysloužený pohlavek (ztráta).

Líbil se mi názor J. Wericha. Závist jako takovou neodsuzoval. Rozděloval na tu nepřející a přející (možná spáše obdiv, pak touha). Ta přející, podle jeho názoru motivuje člověka k dosažení vytčeného cíle. K výkonům. Té není třeba se nutně zbavovat 😉

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Samtibalfars

Myslím že když zajdeš k psychiatrovi jistě ti na to nějakou diagnózu najde.

Ale z tohoto se lze vyléčit i sám. Až budeš závidět rozhlédni se pořádně jistě najdeš i něco co máš ty a ten druhý to nemá. Například zdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Kdyby na zavist existovaly leky, mely by se nekterym lidem primichavat do jidla zdarma!
Zavist je priserna vlastnost! A nekteri si ji neustale prizivuji!!
Nejsem lekar ani psycholog, ale myslim si, ze zavist souvisi s nizkym sebevedomim a nedostatecne sebeduvere, mozna i s vychovou.
Vzdyt pokud mame nekoho radi, tak mu spis prejeme, nez zavidime!
Ale budme optimiti a rekneme si, ze nebyt zavisti, tak neexistuje spousta literarnich del!! Je aspon o cem psat. A to uz po cela staleti!!
Nebo mi snad zavidite muj optimismus??:):)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WordPress

Nejlepším lékem na závist je egoismus díky kterému se z tebe stane prezident nebo ředitel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petrph

No jak píšete, předepisují.
Tohle totiž musí lékaři řešit pořád. Že jim ta chodí hlavně babky a říkají "a pane doktore, sousedce jste napsal tenhle lék a prej jí pomahá, tak já ho chci taky " :)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek