Katusa

Je možné, aby se některé nemoci šířily penězi?

Myslím tím například žloutenku atd…když mělo peníze přede mnou nějaké nakažené individuum, dostanou se ke mně a já zaplatím v obchodě rohlík, který hned bez umytí rukou sním… Odevšud slyšíme, jak nejíst po cestě MHD bez umytí rukou, ale po nákupech něco slupnem hned skoro každý

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ano i na penězích jsou bakterie,proto by Vás neměla prodavačka obsluhovat holýma rukama zároveň brát peníze.
nemoci šířily penězi.http://www­.kafe.cz/zensky-svet/domaci-finance/pozor-na-spinave-penize-3036.aspx

Další odpovědi
hanulka11

Ano nakazit se můžete. Ale to bychom nemohli vyjít ven a na nic nikde sahat …bacily jsou všude.Je třeba si vypěstovat imunitu, čím víc budete úskostlivá tím je to horší.

anonym

Je to možné.Třeba závist,lakota a mnoho dalších nemocí.

elektrikář

Když má člověk smůlu něco chytne to by nesmněl ven. Víte kolik lidí sáhne na dveře od krámu? Budete pro to chodit v gumových rukavicích? Jdu si umejt ruce pro jistotu, a to jsem doma sám.

kudm05s

Jěště bych upřesnil, jsou známy případy nakažení kožní infekcí, nejčastěji u pokladních a pracovníků bank, kteří pracují s penězi nepřetržitě. Zajímavé je také to, že někteří co pracují s penězi mohou mít též kožní problémy způsobené slitinou v mincích (zejména euro). Je proto dobré dbát na higienu pravidlo čím menší má bankovka hodnotu, tím je pravděpodobnější že prošla více rukama.

chudst

Jisteze se muzete nakazit. Ale to se muzete nakazit uplne vsude, stejnetak je udajne napriklad nejvice bakterii na drzadlech kosiku v obchodech. Kdyz uz neco jim a neumyvam si predtim ruce, snazim se to mit v necem zabaleno – ubrousek, apod. Ale nepredpokladam, ze je tam riziko nakazeni velke, spis si myslim, ze by se jednalo o nahodu. Nicmene vracim se zpet k zacatku: je to mozne.

janek66

Nakažení je možné, ale zase na druhou stranu když se tělo setkává s bacily a viry jeho imunitní systém se tím posiluje a lépe odolává infekcím než ten kde žije „sterilně“.
Jeden náš cestovatel radil před každým jídlem „podlachmat“ slepici a pak se najíst (rukama).Při cestách po světě pak nikdy netrpěl zažívacími problémy.
Nebo jedna doktorka působící v Americe pravidelně za stejným účelem jezdila do zemí z nižším stupněm hygieny a stravovala se přímo na tržišti.