icurusL

Jak léčit neustálé klepání nohou ?

Neustále klepu pravou nohou, někdy si ani neuvědomím, že to dělám. Když si to uvědomím, tak to potlačím, ale po chvíli zase. Někdy k tomu přidávám i levou. Není to stresem, nervozitou ani jinými pocity. Prostě začnu z ničehož nic klepat nohou. Někdy se na to zasoustředím a zkusím to potlačovat jak dlouho to jde, ale po chvilce v té noze mám takový divný pocit (jako kdybych to klepání potřeboval), že vždy povolím a zase klepu.

Seděl jsem chvíli u kamaráda a ten ze mě byl tak nervní, že druhý den mi poslal odkaz kde se psalo o Syndromu Neklidných Nohou, ale jak jsem se tam dočetl, tak se to projevuje jen v noci. Mě naopak v noci vůbec.

Je to nějaká nemoc? Dá se to nějak léčit?

Odpovědi
Kepler

Pravděpodobně opravdu jde o syndrom neklidných nohou, ale to velmi široký pojem, který může mít mnoho příčin a taky se různě léčí. Asi to mám stejně jako ty, v tomto případě je to neurologického původu – nepřekonatelná potřeba nohama pohybovat.. V noci se mi to taky neprojevuje. Není to nic vážného, ačkoliv okolí vyšiluje. Snažím se to kontrolovat, jakmile si pohyb uvědomím, potlačím ho. Něco se dovíš v odkazu.

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com/242-syndrom-neklidnych-nohou-priciny-priznaky-diagnostika-a-lecba