Zlatý

Jak kvalitně přefiltrovat alkohol po macerování?

poslední dny si z dlouhé chvíle hraju na likérníka a jsem už z toho zákalu v přefiltrovanejch likérech trošku nervózní, vždy tam nějakej je a je úplně fuk, jestli jsem luhoval ovoce, byliny a nebo třeba med. Používám cáry různý bavlněný látky (třeba flanel) a je to všechno na prd ..když dám jednu vrstvu, přeteče to kalný, když dám více vrstev, jsou velký ztráty a navíc "filtr" neteče a to mám ty největší nervy, když jemnej kal ucpe póry a "cedník necedí" ..to samý se děje i u toho papírfiltru, jak znáte na kapanou kávu. Nemáte někdo dobrou radu nad zlato?
Chybí kategorie- kutil domácí ;p

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jsem si hrával jako ´mladý chemik´, používal jsem normální filtrační papíry - http://www.laboratorni-potreby .cz/… , už jsi je zkoušel?
Základem ovšem je co nejvíce čiré kapaliny ´slít´ a tu přefiltrovat jako první, kalem se ucpe každý filtr (takže kal do něj vlij až nakonec).

Další odpovědi:

Stříbrný

A filtrační papír jsi zkoušel?

Bronzový

Neříkej,že filtry do překapávače kávy to nepřefiltrují.Filtruji tím běžně olej po smažení aby se dal použít jako palivo místo nafty!!!

Stříbrný

Zkus laboratorní filtrační papír, hádám, že nejsi chemik, tak si někde na netu najdi něco o základech laboratorní techniky a mrkni se, jak se filtry před filtrací skládají a jak se filtruje. Lepší by to bylo přes fritu vakuováním (dokonalejší a rychlejší), ale to bys potřeboval celkem drahou aparaturu a zdroj podtlaku. Jinak souhlas s ostatními, podle mě by mohl fungovat i ten kávový filtr, ale nepoužívám je, tak nevím, jak jsou řídké/husté.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.