Avatar uživatele
MonkeyKing

Jak jste si užívali za mlada?

a co byste doporučili dnešním mladým????
Užívat aby bylo na co vzpomínat v stáří?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Frogman, Anikitos před 1954 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

PŘÍJEMNĚ 
Nenudili jsme se, nebyli jsme závislí na PC, MT, internetu, „nehnili“ jsme doma u obrazovek, netrpěli „sociálními fobiemi“….
Každý má o „užívání si života“ odlišné představy….
Neměli jsme takové možnosti ohledně cestování a pracovních možností, jako dnešní mládí. To je, ale asi tak vše.
O to více jsme znali svou vlastní zem…..
Uměli jsme se bavit, smát se, komunikovat, držet při sobě a spolupracovat.
Nebyli jsme tak povrchní, materiálně založení, nehonili jsme se za věcmi a majetkem, jako dnes. Pravda, maloměšťáctví bylo přítomné a i tehdy museli mít někteří, za každou cenu to, co soused (elektřinu až do maštale 😁)…
Mládí však některé věci neřešilo.
Máme nač s úsměvem vzpomínat.

Měj to ve svýchj rukoui !

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Asi tak jako Arne 🙂 Dnes už tak blbej sice nejsem, ale vercajk k užívání je už jaksi méně funkční. To je ale jenom čirá nostalgie. Asi jako: mít tak včerejší ceny při dnešních příjmech…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Více než dnes. Rozhodně jsem se i opíjela.
Vyváděla blbosti s kámoškama/i 😁
Dnes téměř nepiju.
Ale dělám pár věcí jako za mlada 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Málo. Byl jsem na to moc blbej.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Mám pocit, že lépe, než řada dnešních mladých.
(Míním, ty, kdo neznají nic jiného než PC, mobil a disko,
případně alkohol, nikotin a další drogy.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

V životě je třeba vyzkoušet vše. Je pozoruhodné, že „vše“ v tomto případě většinou znamená drogy, skupinový sex, případně tetování.
Méně často jadernou fyziku, hru na cello, dobrovolnickou práci nebo vyšívání.

Doporučuju žít tak, abyste se na sebe nemuseli po pár letech stydět podívat do zrcadla.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
led

Záleží na tom, čo máte na mysli pojmom užívať si. My sme žili. to mnohí dnes už nepoznajú. Naháňajú sa kdesi medzi 0 a 1, užívajú si párovo a skupinovo, hromaždia ďalšie 0 a 1, ale zabúdajú žiť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Baví mě, jak si starší myslí, že jsou puberťáci oběťmi počítačů, a hrají jen proto, že musí, jako by je to vůbec nebavilo.
Já třeba na výšce přes večer hrál s dalšími 24 lidmi hru přes internet, bavili jsme se o normálním životě, bavili se a dělali blbosti. O půlnoci jsem to vypnul a šel spát, další den jsem v 6 vstal a šel do školy. Naproti tomu mí vrstevníci byli do tří do rána v hospodě, nechali tam 1500,–, protože se rozpůlkovali, zbytek noci problili, klasická historka začínala „já si nic nepamatuju, ty vole“, do školy nešli, protože jim klepala na rameni opička ještě dva dny. A teď mi řekněte, kdo z nás si ten večer užil líp?

Každý si pod pojmem užívat představuje něco jiného, pro někoho je užívání někoho jiného jen mrhání životem.

Osobně jsem byl takový zlatý střed (podle mě), chodil jsem ven skoro každý den, když jsem nebyl venku, tak jsem hrál hry a později se učil programovat, přes víkendy jsem jezdil na chatu a výlety, kde nebyl ani internet. Díky chatě jsem manuálně zručný, díky chození ven mám prolezlé město a díky počítači mám skvělou práci, ve které jsem spokojený jak s pracovním vytížením, tak finančním ohodnocením.

A když jsem byl na pohovoru, tak mezi prvními otázkami bylo „jak jste na sobě pracoval na střední škole, vysoké škole a obecně ve volném čase?“. Kdybych zpětně mohl něco změnit, tak jen to, že bych na tom (pro vás blbém) počítači trávil ještě více času, abych na sobě mohl více pracovat.

Dnešním mladým bych doporučil jedno – dělejte to, co vás baví, a ne to, co vám ostatní řeknou, že vás bude bavit. A myslete na budoucnost, doba užívání skončí, ale vědomosti a zkušenosti zůstanou, a čím lepší budete mít základ do života, tím seženete lepší práci, budete mít víc peněz, méně stresu a spokojenější život. Amen.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arne1

Mám kamarádku, která už léta tvrdí, jak se těší až bude babkám v domově důchodců líčit své milostné avantýry.

před 1954 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Muffz

Smutné.

před 1953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1954 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Keplere
no já kua nevím :D ségra mi furt říká, že se chovám jako puberťák a blázen. Tak se i tak
cejtím. Nepřipouštím si svoje roky, asi ták 😁
Stačí se na svět a lidi usmívat, ale srážka s
blbcem je pořád srážka s blbcem :(

před 1954 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Briketka a Briketka
človek a zviera.
Tak ako tento rok,
tak i rok budúci
ostaňte
tá čo mladá duchom
nepozerajúc na vek,
ostáva vždy mladá,
aj keď zrak už slabý je,
myseľ ako mocný čarodej
mladosť uchová,
keď človek sám chce,
aj keď svet nechápe.

před 1954 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

led
Oči mi fakt neslouží, máš
sněhovou kouli – věštící 😁

před 1953 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek