Yvetta.B

Jak je to s výpovědí přes personální agenturu?

Když máte práci přes personální agenturu a chcete dát výpověď, sepíše ji s vámi agentura, nebo si musíte sepsat výpověď sami a přinést ji tam?

Odpovědi
kelley

Myslím, že když mám práci přes personální agenturu, tak pracovní smlouva je sepsána tak jako tak mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, takže výpověď se podává taktéž přímo zaměstnavateli a sepisuje si ji zaměstnanec sám. Personální agentura do toho už nemá co mluvit, ta zaměstnání pouze nabízí resp. zprostředkovává.

anonym

Nerozumím formulaci …„práci přes personální agenturu“…

  1. personální agentura práci zprostředkovala (tím její role končí) a nyní jsi zaměstnána u nějakého zaměstnavatele – tedy výpověď dáváš tomuto zaměstnavateli (PA už s tím nemá nic společného)
  2. pracuješ přes ´pracovní agenturu´ – tedy ona je tvým zaměstnavatelem a jí podáváš výpověď

😉
Každopádně – tady máš vzor výpovědi, stačí doplnit patřičná data a v písemné formě ji zaměstnavateli předat – http://i.iinfo­.cz/files/pod­nikatel/414/noz-vzor-vypovedi-zamestnancem-1.pdf .