Beer4Real

Dohoda o provedení práce s agenturou. Jak se bránit, když za mě firma nezaplatila zdravotní pojištění?

Loni jsem pracoval měsíc ve firmě na dohodu o provedení práce pod agenturou, poté jsem dostal řádnou smlouvu od dané firmy.

Nyní mi zdravotní pojišťovna oznámila, že nemám zaplacené pojištění za ten daný měsíc co sem byl na dohodu.

Než jsem tam nastoupil, tak mi paní ze zdravky varovala, ať si pohlídám to, abych měl čistý příjem na 10tis. čistého, jinak nebudu mít hrazené pojišťění od agentury, protože jsem šel na dohodu.
Za ten měsíc jsem si vydělal čistého necelých 12tis.
(To jsem si taky šťastně odfrkl že jo) :)

Když jsem teď volal do agentury a ptal se proč mi to nezaplatili, tak jsem dostal odpověď, že má výplata byla rozdělena na 9500kč a 2000kč, tudíž si musím sám zaplatit pojištění za ten měsíc.

Sice to není obrovská částka, ale i tak otázka zní: Co teď?
Jak jinak se můžu bránit, kromě toho, že bych je tam šel vypléskat vařechou? :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

ak ste pracoval v jednom kalendárnom mesiaci, nie je dôvod výplatu deliť na viac častí, pokiaľ sa jedná o dohodnutú mzdu, teda všetky zdaniteľné zložky mzdy (hodinová/základná mzda + mzda za nadčas + mzda za prácu v noci + so/ne/sviatok + prémie/odmeny).

obrátte sa preto na úp, kde vám poradia, ako máte postupovať (pravdepodobne vás odkažu niekde inde, napr. na finančný úrad, no možno sa do toho zaangažujú aj sami).
poistné si radšej zaplaťte, aby vám nevznikol zbytočný dlh.

ale:
situácia je podstatne iná, pokiaľ ste „mesiac“ neodpracoval v jednom kalendárnom mesiaci.

;-Q
keď problém vyriešite, doporučujem na dotyčnú agentúru podať trestné oznámenie.

Další odpovědi
ivzez

Bylo to v jednom měsíci? Máte výplatní pásku/pásky?

(Jestli jste začal pracovat v jednom měsíci
a skončil v druhém, může to být v pořádku.)

Zkontroloval jste si ve výplatní pásce, jestli Vám
zaměstnavatel strhnul zdravotní i sociální pojištění?

Zajděte si s výplatní páskou na zdravotní pojišťovnu
a dohodněte se přímo tam.