L_85

Jak je to s hrazením zdravotního pojištění úřadem práce?

Pokud na vlastní žádost ukončím dnes (23.6.) svou evidenci na ÚP a opět se půjdu na konci července (29.7.) do evidence ÚP zapsat, bude mi hrazeno zdravotní pojištění za červen i červenec? A není opětovná registrace do ÚP takto po měsíci problém?

Odpovědi
krpik

Asi nenapíšeš z jakého důvodu chceš přerušit evidenci na ÚP. Pokud nebudeš na pracáku tak podle mě nebude za tebe tvá pojišťovna hradit pojištění. Na pracák asi nebude problém se tam zase dostat ale nevím zda ti zase uznají odpracovaný rok aby jsi dostal podporu v nezaměstnanosti. Pokud ale chceš ten měsíc dělat brigadu tam můžeš si vydělat max 4500kč a můžeš zůstat na pracáku

ivzez

Úřad práce za nikoho zdravotní pojištění nehradí,
pojistné za uchazeče o zaměstnání hradí stát.

Opětovná registrace problém není, mohl jste mít např. sjednánu
práci, která nevyšla (ale nejspíš se na to ani nebude nikdo ptát).

Pokud se 29. července znovu zaregistrujete, nebudete zdravotní
pojištění hradit za červen ani za červenec.