Bronzový

Jak je to s filtrem pevných částic u naftových motorů?

Je uvedeno někde ve velkém TP zda má auto filtr pevných částic?
Poznám to podle emisní normy?

Chápu to správně???
EURO-3 filtr nemá
EURO-4 má ten starý filtr, ten hodně poruchový
EURO-5 má ten nový co lze i vyčistit a vydrží déle???

Jakou máte s tím filtrem zkušenost vy? Já jsem se mu doposud vyhnula, ale znám pár lidí co za výměnu zaplatili kolem 50tisíc:-(((

Všem předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Když to nechám vykuchat, včetně tuningchip, projdu pak legálně přes STK a emise?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Mám DPF v současném autě (4 roky stará Oktávka II). Teď přes zimu s autem víc jezdila žena na kratší vzdálenosti a tak asi koncem listopadu a pak v únoru se rozsvítila příslušná kontrolka, tak jsem auto vždy hned ten večer vzal, projel podle pokynů (aby se motor zahřál a saze spálily).
U staršího dýzlu to může být problém (ale to kdeco), u nových aut bych se toho nebál.
Doplňuji:
Na doplnění neumím odpovědět. Sám bych to ale asi nedělal. Snažil bych se dodržovat režim, aby nedošlo k zacpání*, pokud by byl problém, asi bych to řešil legální regenerací (např http://www.dpf-tech.cz/… ).

* podobně jako se snažím šetřit i turbo (nevytáčet studené, nevypínat hned po zastavení při jízdě do konce nebo na dálnici ...)

Další odpovědi:

Stříbrný

"Hodně o přítomnosti filtru prozradí samotná koncovka výfuku. Pokud je zahnutá směrem dolů k zemi, byla výrobci montována do vozů, kde DPF filtr z výroby nebyl. Druhým vodítkem, jak jednoduše otestovat přítomnost filtru, je sáhnout si do samotné koncovky výfuku. Pokud je černá a plná sazí, vůz filtrem pevných částí vybaven není nebo byl z vozu demontován."
http://www.skodahome.cz/…

Zlatý

Osobně žádnou - mám benziny, ale kámoška má Octu (2.0 TDI, 110kW), najeto cca 250 tis. - a o filtru ´neví´ (je OK).
Segra má Fabku (1.9 TDI PD, 96kW), najeto cca 300 tis. - a o filtru ´neví´...
Ale obě mají auta ´odnova´ a chovaj se k motorům slušně...
___
Známej si dovezl z D Octu (2.0 TDI, 103 kW), najeto (´teoreticky´) asi 150 tis. - a měnil ho, cca 70, docela pálka.
Doplňuji:
K Doplnění: U nás - pokud vím, zatím ano (emise to nezměří, STK neřeší)...
Ale pokud pojedeš ´ven´ (na ´západ´), jsou policajti schopni auto vzít na změření rovnou ze silnice - pokuta je až 1000 € (a nesmíš pokračovat - takže dál či zpět na odtahu)...

VYKUCHAT

Diskuze k otázce

Stříbrný

honza19hk

já ho na žádným autě nemám.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.