Pokročilý

Jak je to s doručením a vyzvednutím pošt. zásilky?

Už se mi nejednou stalo, že doručovatelka ani nezazvonila a pouze hodila lístek do schránky. Nebo ho rovnou hodila a zdrhla s tím, že tam bylo: Adresát nezastižen. Přitom jsem na to čekal od rána jako blbec. Naposledy se situace opakovala jen s tím rozdílem, že tentokrát jsem nebyl opravdu doma a jelikož jsem se v týdnu nemohl dostavit na poštu osobně, poslal jsem tam přítelkyni. Přesto, že na výzvě bylo jasně psáno "Výhradně do rukou adresáta: NE, Doporučené: NE, tak jí to odmítli vydat. Jak to tedy je? Děkuji
Doplňuji:
Dochy: Díky, pokud tam něco na podpis ohledně práva přebírat poštu mají, tak by to bylo dobrý. V sobotu dop. tam naběhnu a trošku je tam provětrám. :) Ono to není jen o tom zvonění, ale párkrát už byla v naší schránce pošta souseda nebo dokonce lidí o dům dál. A to nemluvím o letácích. :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

U přítelkyně pošta netuší, zda jí to může vydat. Něco jiného je, pokud by pošťačka zastihla přítelkyni v bytu - pak zásilku doručila na adresu a předpokládá, že lidé kteří se snesou v jednom bytě si nebudou krást poštu. Pokud chceš aby Tvou poštu mohla přebírat přítelkyně, zjisti si na poště co je k tomu třeba. Mám pocit, že Ti dají podepsat nějaký cár papíru.

Že pošťačka ani nezazvoní: Můžeš si zkusit stěžovat. Ono Ti tu bude prd platný, ale můžeš doufat, že se někdo na poště v příštích 20 letech pokusí udělat něco s kvalitou služeb (v této pětiletce to na to ale nevypadá). Pokud byl zaplacen balík "do ruky" pak si stěžovat a odesílatel by měl žádat zpět poplatek (zas bohužel málokdo chce strávit mládí na poště kvůli 30 korunám, ale pokud budeme poště znepříjemňovat tyhle nešvary, je jistá šance že s tím časem něco udělají) Takhle pošta hřeší na to, že ji za ten šlendrián stejně nic nehrozí a dál bude nabízet své skvělé příplatkové služby :-(

Další odpovědi:

Zlatý

Poštovní zásilku oznámenou "výzvou k vyzvednutí" si musí s OP vyzvednout na poště jen adresát. Pokud budeš chtít, aby Tvou poštu vyzvedávala přítelkyně, zajdi s ní na poštu a vyřiď si plnou moc ( průkaz zmocněnce ) k vyzvedávání poštovních zásilek. Vyřídí to s Vámi na ihned.
Doplňuji:
Opr. : Vyřídí to s Vámi na počkání - ihned.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.