Jak dlouho může být nevyzvednutý doporučený dopis na poště?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

14 dní, před dovršením vám přijde domů znovu upozornění, že máte na poště dopis
Doplňuji:
Kontrolovala jsem si svou odpověď na stránkách české pošty a o jeden den jsem se sekla...omlouvám se.

Na poště je zásilka standardně uložena 15 dní. Odesílatel však může požádat o zkrácení na 3 dny nebo na 10 dní.
Je taky možné, aby si odesílatel lhůtu pro vyzvednutí zásilky prodloužil na jeden měsíc. Prodloužit si lhůtu pro vyzvednutí zásilky může také adresát, ale jen v případě, že toto odesílatel předem nevyloučil.

Další odpovědi:

Bronzový

Já jen doplním že se do té doby započítavají i soboty a neděle.A pokud to odesílatel umožňuje tak se dá lhůta prodloužit.

Zlatý

je to 10 dní po 10 dnech vám to poštačka hodí do schránky a tím se to dle zákona bere jako doručeno.Více o nevyzvednutí doporučeného dopisu nebo zásilky zde v odkaze

Zdroj: http://www.zbynekmlcoch.cz/inf o/pravo/nevyzvednuta_soudni_ob silka_nebo_neprevzeti_doporuce neho_dopisu_neni_resenim_.html

Diskuze k otázce

Zlatý

1popelka1

JJ, Panenka odpověděla na něco trochu jiného. Ale to se stává, je se taky občas přehlídnu.

Annas, ale že nám těch 14/15 dní dalo zabrat :-) Hlavně, že jsme tak poctivé a odpovědi po sobě kontrolujem, nerada bych poradila špatně.

Zlatý

annas

Máte pravdu Popelko, zdánlivě jednoduchá věc. Věděla jsem, že se dopis uschovává 14 dnů, ale je to 15, jak jsem obě zjistily.

Trochu mě zmátl panenčin odkaz, četla jsem odpověď právníka nepozorně. Proto jsem zmatkovala, jenže diskuzi nelze smazat, takže jsem psala na pokračování.

Zlatý

1popelka1

Ještě jsem zapomněla vložit odkaz, ať si třeba nemyslíte, že jsem si to vycucala z prstu :-):
http://www.cpost.cz/…,
ale trochu mě utěšuje, že nejsem sama, kdo si byl jistý 14-ti dny, viz. bod od Annas a souhlas Džaničky. :-)

Zlatý

annas

Znova jsem si prošla odpovědi, protože jsem sama našla, že lhůta pro uložení zásilky je 14 dnů, jak uvedla Popelka a Džanička.

Panenka uvedla odkaz, podle něhož platí, že když si adresát nevyzvedne doporučenou zásilku, po 10 dnech se považuje za doručenou. Pošta ji ale musí uschovat ještě 4 dny (tedy celkově 14 dnů) a pak s ní naložit ...

Takže jde o dvě věci.

Zlatý

annas

Omlouvám se. Upravuji svou odpověď. Uvedla jsem poslední nepřesnou větu. Nečetla jsem pozorně. Diskuzní příspěvek totiž nejde smazat. PLATÍ TATO ODPOVĚĎ.

Panenčín odkaz se týká soudních obsílek. CItuji: Nezastihne-li doručovatel adresáta, písemnost uloží a adresáta vyzve, aby si ji ve lhůtě 10 dnů vyzvedl. Pokud si adresát nevyzvedne zásilku, považuje se 10. den za den doručení. Pokud není v místě doručení poštovní schránka, vrací se písemnost soudu a ten ji vyvěsí na úřední desce. Odepře-li adresát nebo příjemce písemnosti přijmout doručovaný dokument, považuje se dopis
automaticky za doručený.

Zatímco obyčejný doporučený dopis musí pošta uschovat 14 dní (opravila jsem) 15 dní. Odpověďi Popelky a Džaničky jsou správné.

Takže dvě různé věci.

Zlatý

annas

Dnes píši na etapy - doporučenou soudní zásilku.

Zlatý

annas

Přepsala jsem se 15 dní.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.