Anit

Nedostala jsem vyzvu k vyzvednuti zasilky, jak si mam zasilku vyzvednout?

Dnes mi prisla SMS od Ceske posty, ze na me ceka na poste balik. Ve schrance ale nebyla zadna vyzva k vyzvednuti zasilky. Moje dorucovaci adresa neni shodna s adresou v mem obcanskem prukazu. Jak si tedy mam zasilku vyzvednout?

Odpovědi
Dochy

Pravděpodobně zítra Ti hodí do schránky lístek, že Tě doma nezastihli (to je nová služba ČP, každému oznámí že není doma aby o tom věděl, vůbec nevadí, že je třeba na mateřské a kvůli počasí či nemoci nešel s dítětem ani na procházku)

Na poště obvykle lístek nebývá třeba, občanka ano. Jak to bude s tím bydlištěm si nejsem jist, ale neměl by to být problém – opisují si data z občanky, takže pokud by se vyskytl problém, vědí za kým poslat policii 😉

A ještě by měla být možnost nechat si balík znovu doručit domů.

marci1

Pokud se doručuje balík na poštu, tak pošta zašle SMS, na základě které si balík vyzvednete. V SMS je číslo balíku, přečtete ho zaměstnankyni pošty a předložíte OP. Doručovací adresa vůbec nemusí být shodná s adresou v OP.
Zkušenost.