KBs

Jak je to s daněmi u studenta při DPČ?

Ahoj, jsem na brigádě od 3.6. do 20.9.2019 a chtěl bych se zeptat, jak to budu mít s daněmi. Právě jsem odmaturoval a po prázdninách nastupuji na VŠ, v mém zaměstnání mám ve smlouvě DPČ a podepsal jsem „růžový papír“, dělám normálně 40h/ týden a chtěl bych se zeptat, zda se mi bude ze mzdy srážet daň + soc. odvody a budu mít nárok je získat zpět další rok v případě podání daňového přiznání, či zda se mi bude srážet daň + odvody a na jejich získání mít nárok nebudu, či se mi nebude srážet nic a dostanu čistou mzdu uvedenou ve smlouvě. Díky za odpověď.

Odpovědi
da ny

https://www.e­uro.cz/byznys/za­cina-obdobi-brigad-kdy-maji-studenti-narok-na-vraceni-dani-1406548
https://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/313809-studenti-spocitejte-si-prijem-z-brigad/
Pokud budete mít hrubý příjem 10 tisíc a více, odvede za Vás zaměstnavatel zdreavotní i sociální pojištění
Domnívám se, že vzhledem k tomu, že jste absolvent SŠ, ale ještě nejste zapsán jako student VŠ, bude Vám daň odvedená z platu vrácena po podání daňového přiznání FÚ za rok 2019. To již budete moci doložit i potvrzení o studiu.
Uplatníte k odpočtu za poplatníka daně i slevu za studenta, která Vám bude vrácena..

Pokud na Vaši otázku odpoví ivzez, budete mít přesnější odpověď hned .)..
Mohl jste se zeptat hned účetní, při podpisu „růžového papíru“.