Pokročilý

Jak je to s BMI idexem?

Jen by mě zajímalo, jak to je s ideální váhou muže a ženy... Nebudu se ptát kolik bych měla vážit, když mám tolik a tolik cm... Jde mi spíš o to, že jsem si vždy myslela, že když jsou dva lidé muž a žena, kteří mají stejnou výšku, tak ten kdo by měl vážit víc je muž... Byla jsem celou dobu na omylu?
Doplňuji:
Konkrétně jsem to zkoušela u 175 cm, kdy žena by měla prý vážit 70,5 kg a muž zase 66 kg

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ano - byla´s celou dobu na omylu... Technicky vzato...
BMI je velmi jednoduchá ´zkratka´, která funguje jen za určitých okolností - a okolnosti okrajové vůbec nezahrnuje.
Tedy - BMI funguje na ´průměrné´ postavy.
;-)
Ale klidně se může vyskytnout dvojice, kdy ona má robustní a těžkou kostru, on zase naopak subtilní - takže při stejné výšce může mít ona vyšší BMI (aniž ona má nadváhu).
___
Tak, jak je s výsledky BMI mnohdy nakládáno, jde jen o marketingový nástroj různých pokoutních prodavačů ´pilulek´.

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud vezmeš průměrnou hmotnost zdravých žen vysokých 170cm a průměrnou hmotnost zdravých mužů vysokých 170cm, pak hmotnost mužů bude vyšší. Ale i pro "zdravou" váhu je prakticky v jakémkoli poměřování obezity lidí dost prostoru na to, abys našla zdravý (dle daného měřítka) pár, který půjde "proti proudu".

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Pošli odkaz, kdes to našla. Já našel tabulku, kde muži mají o pár kilo při stejné výšce víc.

anonym

pokud někomu chybí končetina, tak bmi nefunguje

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.