Avatar uživatele
kubik!

Jak je to s BMI idexem?

Jen by mě zajímalo, jak to je s ideální váhou muže a ženy… Nebudu se ptát kolik bych měla vážit, když mám tolik a tolik cm… Jde mi spíš o to, že jsem si vždy myslela, že když jsou dva lidé muž a žena, kteří mají stejnou výšku, tak ten kdo by měl vážit víc je muž… Byla jsem celou dobu na omylu?
Doplňuji:
Konkrétně jsem to zkoušela u 175 cm, kdy žena by měla prý vážit 70,5 kg a muž zase 66 kg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3535 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano – byla´s celou dobu na omylu… Technicky vzato…
BMI je velmi jednoduchá ´zkratka´, která funguje jen za určitých okolností – a okolnosti okrajové vůbec nezahrnuje.
Tedy – BMI funguje na ´průměrné´ postavy.
😉
Ale klidně se může vyskytnout dvojice, kdy ona má robustní a těžkou kostru, on zase naopak subtilní – takže při stejné výšce může mít ona vyšší BMI (aniž ona má nadváhu).
___
Tak, jak je s výsledky BMI mnohdy nakládáno, jde jen o marketingový nástroj různých pokoutních prodavačů ´pilulek´.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Pokud vezmeš průměrnou hmotnost zdravých žen vysokých 170cm a průměrnou hmotnost zdravých mužů vysokých 170cm, pak hmotnost mužů bude vyšší. Ale i pro „zdravou“ váhu je prakticky v jakémkoli poměřování obezity lidí dost prostoru na to, abys našla zdravý (dle daného měřítka) pár, který půjde „proti proudu“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Pošli odkaz, kdes to našla. Já našel tabulku, kde muži mají o pár kilo při stejné výšce víc.

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pokud někomu chybí končetina, tak bmi nefunguje

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek