Avatar uživatele
Sirifan

Jak identifikovat rakovinu dle příznaků normálního života?

Dobrý den, tohle je taková drastická otázka, ale pořád mi to leží v hlavě. Vím, že není nic horšího než si hledat příznaky na internetu, ale na mě nějak až moc sedí. Začal bych tím, že jsem celé mládí skoro nebyl nemocný a v posledních 3 týdnech se mi pořád něco objevuje. V pátek mi přišly vysoké horečky a problémy se dokonce zvednout z postele a udržet se na nohou. To ale po paralenech, čajích, vitamínech celkem brzy odeznělo. Teď mám stále jemně zvýšenou teplotu okolo nějakých 36,7 – 37,3 a neklesá. V noci se strašně potím. Třeští mi hlava. A dosti hubnu na váze, ve čtvrtek jsem měl přes 85 kg, dnes mám 82 kg. Vůbec nemám chuť k jídlu, po jídle se mi chce zvracet. Dále mám bolesti kostí a na kůži boláky. Včera jsem byl v nemocnici, kde jsem byl vyšetřen s tím, že mám zvýšené CRP na 114 a doktor tedy konstatoval angínu nebo chřipku a předepsal antibiotika a ať zůstanu týden doma. Ale bolesti v krku už nepociťuji vůbec a horečky jsou na dost nízkých hodnotách. Kdyby měl někdo jakékoliv zkušenosti s takovými příznaky, kdy to vypadá, že mi je snad všechno na světě, budu moc rád za všechny odpovědi, díky.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? modnar před 2354 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Není nutné se zbytečně plašit a hned myslet na rakovinu. Jsou druhy rakoviny, které se navenek dlouho vůbec neprojevují a dají se odhalit jen přítomností příslušných markerů v krvi (třeba PSA). A rozhodně bych nečekal, že se příznaky objevují tak náhle. Pokud by tyto nepřijemnosti nepominuly ani po využívání celé dávky ATB, pak bych teprve dál řešil s lékařem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Sorry zachovejte klid, nejvíce čecháčků odchází do říše snů na nemoci oběhové soustavy 50%, dále máme dopravní nehody,sebevraždy, otravy, tonutí, pády a.p., záleží též na genetice, bumbání první ligy, kouření, baštění a.t.d.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Rakovinu nepoznáš. Ani v odborné laboratoři, pokud nemáš vzorek konkrétní tkáně ti to na 100% nedokáží zjistit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

CRP je zánětlivý marker. Zvýšená hodnota (normální hodnota je do 10) naznačuje, že je v těle zánět. Proto ty ATB. Rakovina zánět nezpůsobuje, alespoň ne v počátečních stádiích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nezapomeň si prostudovat příznaky rakoviny vaječníků a vejcovodů,
zjistíš, že na tebe sedí ještě lépe, než ty předchozí.

Ale vážně:
Nehledej takové informace v internetu, konzultuj výhradně s lékařem.
(Proč myslíš, že solidní lékaři „přes internet“ neordinují?)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek