Sirifan

Jak identifikovat rakovinu dle příznaků normálního života?

Dobrý den, tohle je taková drastická otázka, ale pořád mi to leží v hlavě. Vím, že není nic horšího než si hledat příznaky na internetu, ale na mě nějak až moc sedí. Začal bych tím, že jsem celé mládí skoro nebyl nemocný a v posledních 3 týdnech se mi pořád něco objevuje. V pátek mi přišly vysoké horečky a problémy se dokonce zvednout z postele a udržet se na nohou. To ale po paralenech, čajích, vitamínech celkem brzy odeznělo. Teď mám stále jemně zvýšenou teplotu okolo nějakých 36,7 – 37,3 a neklesá. V noci se strašně potím. Třeští mi hlava. A dosti hubnu na váze, ve čtvrtek jsem měl přes 85 kg, dnes mám 82 kg. Vůbec nemám chuť k jídlu, po jídle se mi chce zvracet. Dále mám bolesti kostí a na kůži boláky. Včera jsem byl v nemocnici, kde jsem byl vyšetřen s tím, že mám zvýšené CRP na 114 a doktor tedy konstatoval angínu nebo chřipku a předepsal antibiotika a ať zůstanu týden doma. Ale bolesti v krku už nepociťuji vůbec a horečky jsou na dost nízkých hodnotách. Kdyby měl někdo jakékoliv zkušenosti s takovými příznaky, kdy to vypadá, že mi je snad všechno na světě, budu moc rád za všechny odpovědi, díky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Není nutné se zbytečně plašit a hned myslet na rakovinu. Jsou druhy rakoviny, které se navenek dlouho vůbec neprojevují a dají se odhalit jen přítomností příslušných markerů v krvi (třeba PSA). A rozhodně bych nečekal, že se příznaky objevují tak náhle. Pokud by tyto nepřijemnosti nepominuly ani po využívání celé dávky ATB, pak bych teprve dál řešil s lékařem.

Další odpovědi
Kryšpín

Sorry zachovejte klid, nejvíce čecháčků odchází do říše snů na nemoci oběhové soustavy 50%, dále máme dopravní nehody,sebevraždy, otravy, tonutí, pády a.p., záleží též na genetice, bumbání první ligy, kouření, baštění a.t.d.

Drap

Rakovinu nepoznáš. Ani v odborné laboratoři, pokud nemáš vzorek konkrétní tkáně ti to na 100% nedokáží zjistit.

mosoj

CRP je zánětlivý marker. Zvýšená hodnota (normální hodnota je do 10) naznačuje, že je v těle zánět. Proto ty ATB. Rakovina zánět nezpůsobuje, alespoň ne v počátečních stádiích.

ivzez

Nezapomeň si prostudovat příznaky rakoviny vaječníků a vejcovodů,
zjistíš, že na tebe sedí ještě lépe, než ty předchozí.

Ale vážně:
Nehledej takové informace v internetu, konzultuj výhradně s lékařem.
(Proč myslíš, že solidní lékaři „přes internet“ neordinují?)