Pokročilý

Jak funguje tlak vody do wapky?

Umí si wapka na auto vzít vodu ze sudu když bude voda v hadici. Než z vodovodního řádu pod tlakem. Umí tahle wapka vzít vodu ze sudu bez tlaku? SENCOR SHW 4001

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, některé to umí, je to vždy uvedeno ve specifikaci. Třeba naše levná Karcher 7.20 MX to dovede.

Další odpovědi:

Pokročilý

Některé wapky si vodu umí vzít samy. Třeba já mám wapku z Lidlu (Parkside) a ta to umí. Proto jsem to kupoval. Dávám jí vodu ze sudu. Je na to řeba pořídit hadici, která se pod podtlakem nebude deformovat a na ní ponorné sítko.
Jinak to funguje tak, že je tam čerpadlo a dodává to velký tlak přes trysku. SPotřeba vody je potom fakt minimální a dobře to jde pozorovat, kolik vody ubyde v sudu když myju auto.

Zlatý

WAPky, které jsem měl tu čest držet v ruce, měly kompesor - koneckonců - tlak vody ve vodovodu není dostatečný pro vysokotlaké čištění...
;-)
______________________________ ___
Obávám se, že SENCOR SHW 4001 to neumí (viz návod)...
Problémem je to, že musíš nejprve kompresor (čerpadlo) zavodnit a teprve poté zapnout - pokud by se ti zavodnění u tohoto typu podařilo bez vodovodu (nevím, neznám jej), měl by být schopen poté sát vodu i z kýble (nebo jiného beztlakého zdroje).

Stříbrný

Asi, jak říkají kolegové, jak která. Moje chce přetlak, takže vodu ze sudu si nasát neumí, ale myslím, že kdybych sud u dna opatřil armaturou a na ni wapku napojil, tak ten vodní sloupec udělá požadovaný přetlak (když bude wapka ležet na zemi) a bude to fungovat.

vždy jsem měl "wapku", která musela být připojena na vodu s minimálním tlakem, stejně jako např. pračka, myčka. je to vždy uvedeno v návodu, jaký je min.tlak přívodu, event. max.teplota vstupní vody atd.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.