rudolf.th

Jak funguje Internet protection v Aviře?

Na antivirovou ochranu počítače požívají Aviru. Ta současná verze umožňuje komplexní ochranu. Jedna běží pod názvem PC protection (Realtime Protection), ta druhá má název Internet protection. Mou otázkou by bylo, že pokud v rámci toho Internet protection něco používám (mám zapnuto), tak můžu přitom mít zapnutý i Windows Firewall? V rámci toho Internet protection v Aviře je možnost nastavit:

  • FireWall
  • Web Protection
  • Mail Protection
  • Child Protection
  • Game Mode

Které z nich může běžet současně s Windows Firewall-em, aniž by se s ním „nepobilo“ nezpůsobilo kolaps počítače?

Nejlepší odpověď
Bedy

Windows Firewall vypněte (v Start-Ovládací panely), ono ty firewally by se mohly hádat – jeden spojení povolí, druhý ho zakáže třeba.
Něco jiného je když běží souběžně softwarový firewall a hardwarový firewall (v routeru třeba), tam to vůbec nevadí. Ale dva softwarové firewally (tedyv e Vašem případě Windows Firewall a v Aviře), tam to opravdu není dobrý.
Doplňuji:
Osobně bych teda nedoporuoval používat staré nepodporované verze programů, protože časem se objevují různé díry, tkaže to pak lze snadněji obejít. Je pravdou, že u firewallu to až tolik nevadí, ale u antiviru nebo programů využívající internetové připojení (internetové prohlížeče, komunikátory, poštovní programy, doplňky prohlížeče, apod.) tam je skoro až hazard používat staré verze.

Další odpovědi
cochee

S Windows Firewallem můžou běžet všechny koponenty Aviry, komponenta FireWall ji však duplikuje, takže je žádoucí Windows Firewall vypnout – nehádaly by se, ale je zbytečné provozovat dva firewally, už z důvodu úspory zdrojů, nadto ten windowsovský stojí za starou belu.

Provoz dvou firewallů je zbytečný, problémy obvykle nedělá – ale může; zato provoz dvou antivirů je velmi nežádoucí a obvykle vede k velkým potížím až zaseknutí PC.

badisko

vsechny krom Firewallu …bud ho deaktivuj nebo si vypni firewall od Windows…dva antivyry = problem …2 firewally = problem…ani uz si nepamatuju kdy jsem naposledy pouzil firewall od windows pouzivam firewall..Comodo…a jsem spokojenej …(starsi verzi 5.3..novej zbytecne zpomaluje pc …u tech starsich verzi ani nevite ze bezi …teda pokud nepozadate o radu nekoho povolaneho pak uz comodo firewall nebezi vubec..takze si vypni jeden z tech dvou Firewallu..