Lumpy

Jak funguje interaktivní tabule?

Máme ve škole interaktivní tabuli, která reaguje na tužky co jsou k ní ale na např. na prst ne.

Nejlepší odpověď
Klarushka

Interaktivní tabule je v podstatě druh dotykového displeje.Projektor promítá obraz z počítače na povrch tabule a přes ni můžeme prstem, speciálními fixy.Ovladač převádí data o pozici kurzoru a akcích provedených nástroji či prstem na tabuli na signály, které zastupují kliknutí a pohyb myši nebo tabletu. Toho je podle druhu interaktivní tabule dosaženo buď povrchem citlivým na dotek, nebo systémem určujícím pozici za pomoci optického snímání.

Další odpovědi
GangstaHelper

U Vaší tabule to bude asi nějaký druh infračerveného snímání polohy.

dalibory

Čau, myslím, že alespoň nějaké odpovědi by jsi mohl najít zde. http://www.con­sulta.cz/inte­raktivni-tabule-krok-k-virtualni-tride :)