mskom2

Jak dopočítat pixely

Jaký sw se dá použít na dopočet pixelů.
Potřebuju zvětšit fotku,která má malé rozlišení.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím co přesně máš na mysli, ale já pro zvětšení fotek a jejich úpravu používám volně dostupný SW a to irfanview. Zde se dá nastavit zvětšení nebo i zmenšení fotky podle zadaných údajů.
Snad to pomůže.

Další odpovědi
blesk26

Bohužel zvětšit fotku se zachováním kvality nejde. Pokud něco takového potřebuji, používám nástroj ACDSee, který ale není zdarma. Ani tak ale nikdy nedosáhneš srovnatelné kvality fotky (pokud se zrovna nejedná jen o pár pixelů), takže zvětšování nedoporučuju.

lukas

Můžete zkusit tento Freeware program:
http://www.pcwor­ld.com/downlo­ads/file/fid,80366-page,1/descrip­tion.html

Velmi dobrý je prý placený program Genuine Fractals.

Pak samozřejmě můžete použít nějaký grafický editor jako GIMP(freeware) nebo Adobe Photoshop.

Jak už bylo ale řečeno, téměř nikdy nedosáhnete zvýšení kvality fotografie/obrázku. Pokud ovšem chcete obrázky tisknout (doma nebo ve fotolabu) tak alespoň po zvětšení budete vědět jak bude výsledný obrázek vypadat.

Zdroj: www.pcworld.com/ar­ticle/94284-2/digital_focus_re­size_photos_a­ll_about_zoom­.html