M.a.j.k.e.e.

Program na zlepšení kvality fotek?

Ahoj,
nevíte o nějakém programu, který by vylepšil kvalitu již vytvořených fotek? Například odstranil šum a redukoval rozmazání?
Děkuju.

Nejlepší odpověď
mosoj

Každý lepší bitmapový editor.
Bohužel při odšumění se ztrácí ostrost. Takže solidního výsledku lze dosáhnout pouze u ostré fotografie.

Doostřit rozmazaný obrázek nejde. Kde nic není ani smrt nebere.
Doostřování v editoru je založeno na optickém klamu. Zvyšuje se kontrast sousedních pixelů. Se samotnými pixely obrysu se nic neděje.

Další odpovědi
beer

Pokud je to jen zlehka zašuměné a malinko rozmazané, s velkou fotkou si poradí kdejaký editor obrázků zdarma. Jak je to ale víc, nebo malá fotka, většinou bývá výsledek ještě horší.
Příště to chce nejprve správně nastavit fotoaparát, pak teprve s klidnou rukou, oporou, nebo stativem fotit.
Zkušenost

Emefej

Pokud je fotografie nekvalitní, žádný program jí nevylepší. Náprava je vždy pouze částečná a je to na výsledku vidět. Docela dobrý na úpravy fotek je Photoshop.

Děda Louda

S rozmazanou fotkou nic nenaděláš, odstraněním šumu ji naopak ještě víc rozpatláš. V takovém případě je jediným řešením její umístění do koše.

Krakis

Dobrý je Ashampoo Photo Optimizer nebo zdarma Irfan View.Obojí seženeš na Slunečnici.