rudek321

Jak dlouho „žije“ virus?

Víme, že virus je vnitrobuněčný cizopasník nacházející se na pomezí mezi živým a neživým. Chápu to správně, že kdybych třeba zavřel virus do vzduchotěsného kontejneru na 100 let a po 100 letech bych ho otevřel, tak by virus po kontaktu s hostitelem opět „ožil“? Nebo by za těch 100 let ten virus v tom kontejneru „zemřel“ a hostitel už by se nemohl po otevření kontejneru virusem nakazit?

Nejlepší odpověď
elkon

Něco o virech. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Virus

Další odpovědi
Dochy

Podle způsobu skladování… Nezemře, ale jako hodně složitá molekula (nebo soubor hodně složitých molekul) bude mít téměř jistě tendenci se samovolně rozpadnout. V závislosti na teplotě a složení okolního prostředí se u něj nejspíš dá definovat poločas rozpadu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.