Andulinka*

Jak dlouho má pojišťovna na to vyplatit zaměstnanci při pracovním úrazu ušlou mzdu po ukončení neschopenky ?

Nejlepší odpověď
anonym

Pojištění „ušlé mzdy“ je likvidováno jako všechny ostatní pojistné případy.
Od podání oznámení pojišťovně do vyřešení pojistného plnění by to nemělo být více než 30 dnů na vyřízení pojistné události +14 dnů na doručení pojistného plnění. Pokud se vyskytnou při likvidaci pojistné události nějaké nesrovnalosti a problémy, potom může dojít ke zdržení. Pojišťovna však „musí“ pojistnou událost uzavřít nejpozději do 3 měsíců. Výjimku tvoří pouze ty pojistné události, které spadají do trestné činnosti (pojistné podvody spojené s vyšetřováním policie a se soudními jednáními).

Další odpovědi
Drap

Až případ došetří a uzavře. Nemělo by to trvat déle než rok

ivzez

Předpokládám, že se ptáte na odškodnění z povinného úrazového pojištění zaměstnavatelů.

K výplatě odškodného, bolestného, náhrady ušlého výdělku i účelně vynaložených nákladů v souvislosti s léčbou má pojišťovna zaměstnavatele lhůtu 60 dnů po dodání veškerých podkladů.

Ve složitějších případech to může trvat 90 i více dnů.

Pro pojišťovnu je partnerem k jednání plátce pojistného (zaměstnavatel). Vše je tedy nutné řešit prostřednictvím zaměstnavatele, u kterého k pracovnímu úrazu došlo. A to i v budoucnosti – např. po změně zaměstnání.

anonym

Drap zase lže a je nenapravitelný, jak paličaté a pitomé děcko.