Dr. Darko

Jak často by se měl měnit kartáček na zuby?

Nejlepší odpověď
Malvína

Zubař mi kdysi řekl, že dva měsíce je doba tak akorát. Většinou se mi ale vlákna roztřepí dříve. Používám Curaprox.

Další odpovědi
Tomáš1234

Tak záleží na tom, jaký kartáček používáš.

Nicméně pokud to vztáhnu na kartáček, který doporučuje drtivá většina DH, tedy Curaprox 5460, pak se tento mění po 2–3 měsících.

PRO ZAJÍMAVOST
Pokud je člověk nucený měnit kartáček častěji, pak je to pravděpodobně kvůli přílišnému tlaku při čištění, což škodí dásním.

paul1

Po 2–3 měsících. Když se už podobná na záchodovou štětku, tak je pozdě 😁.

elkon

Záleží na kvalitě kartáčku.