Jak často a kde používáte angličtinu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

používám ji v práci

... takže každý všední den, a pokud nemáte na mysli jen mluvenou, ale i psanou, tak i o víkendu, to zas sedím u překladů

Další odpovědi:

Bronzový

líbí se mi tento jazyk

Doplňuji:
Chybí tady odpověď, ze ji používám denně doma.

Bronzový

používám ji v práci

Na ulici, když se mě cizinec na něco ptá, což v Praze dost často, pak v práci a na internetu. Vybírám tedy, kde ji používám asi nejvíc, kromě toho internetu.

Zlatý

neumím anglicky

Výlučně v souvislosti s prací na PC, mobilech, atd., čili technickou terminologii jsem si musel osvojit alespoň částečně ))

Stříbrný

používám ji v práci

Doplňuji:
V současnosti ale minimálně, jsem na RD. Jinak by to byl můj hlavní "pracovní nástroj".

Bronzový

líbí se mi tento jazyk

V tomhle semestru mám angličtinu pro biology, kam si ráda chodím pokecat, pak se to hodí v počítačovejch hrách, když koukám na seriál v angličtině, tak si nejdřív rychle přečtu titulky a pak si to poslechnu (a u některejch seriálů bych za ty překlady vážně fackovala). Nebo nedávno mě zas zastavili Mormoni na ulici a pokecala jsem si s nimi anglicky asi čtvrt hodiny, to bylo dobrý :)

Pokročilý

moc angličtině nerozumím

Doplňuji:
Ve škole ji používám - spíše se snažím ji používat. Jsem na nástavbovém studiu v prvním ročníku. A moc mi nejde...má z ní za 3. Určitě bych u maturity u ústní zkoušky vyletěl. Takže jdu po matice, která mi jde lépe.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

v práci, doma.
drahá vie po slovensky iba pár nadávok (ako pikošku uvádzam "tisíc drobnokoktových polobohov", tú vie aj po maďarsky), podobne i česky.

Zlatý

quentos

nemělo to být "drobnokokotových"? :{D> to jsem teda ještě neslyšel

Zlatý

arygnoc

správne, písmenko vypadlo. ;)

nadávka vznikla na obecnom (mestskom) úrade v trnave (SR), použil ju môj švagor v stave maximálneho rozčúlenia ako poctu na úradníkov magistrátu.

pôvodne ju použil v maďarčine, ale keďže dotyčný mu nerozumel, použil i slovenský ekvivalent.

nadávka zapôsobila kupodivu kladne - úradník sa napred zarazil a potom rozrehotal, požiadal švagra o maďarský prepis a zrazu bolo všetko, čo bolo treba, vybavené.

je to tradičná rodinná historka.

díky za upozonenie.

;)

Bronzový

gagaga

:)

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2734
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.